40 Yaş Gelinlik Modelleri

40 Yaş Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Gelinlik, bir kadın için küçüklükten beri hayalini kurduğu, hayatının en anlamlı anlarının parçalarından biridir. Yirmili yaşlarda, otuzlu yaşlarda veya kırklı yaşlarda kendini özel hissettiği o anda her yaşın kendine özel gelinlik modeli vardır. 40 yaş gelinlik modelleri de onlardan biridir. Yaşın getirisi gereği kırklı yaşlardaki gelin adayları genellikle sade, gösterişten uzak, zarifliğiyle ön plana çıkan modeller tercih etmektedir. Gelinlik seçiminde önemli olan yaşla birlikte vücut tipine göre seçim yapmaktır. 40 yaş gelin adaylarından armut vücut tipine sahip adaylar için A kesim gelinlik ve helen tarzı gelinlik modelleri uygun olmakla birlikte kum saati tipine sahip zayıf gelin adayları için balık gelinlik modelleri uygundur. Orta yaşın getirdiği ağırlıktan dolayı genellikle sakin ve minimal modeller gelin adaylarından talep görmektedir. A kesim modeller sade etek kesimleriyle bu ihtiyaca cevap verir. Üst bedeni istenilen her tarzda ve modelde tasarlanabilir. Aynı şekilde daha sade, elbise tarzı salaş bir görünüm isteyen gelin adayları için ise helen tarzı modeller koleksiyonlarda yerini alır. Bohem tarzı asimetrik etekler, tül kollar, uçuş uçuş eteklerden hoşlanan orta yaş hanımların seveceği tarzda helen model gelinlikler tasarlanır.
40 yaş gelinlik modelleri içerisinde özgür ve uçarı ruha sahip hanımlar için kabarık etekli modellerde bulunmaktadır. Nadir tercih edilse de prenses model hacimli gelinliklerde orta yaş gelin adayları tarafından sevilmektedir. 40 yaş gelinlik modelleri genel olarak daha dar kesimli gelinlik modellerinden oluşmaktadır. Dar A kesim olarak nitelendirilen bu modellerin süslemelerinde dantel kullanılır. Tamamen dantelden oluşmakla birlikte gövde bölümü dantel etek bölümü şifon olarak tasarlanan modellerde bulunmaktadır. Klasik dantel ruhundan arınıp farklılık arayan orta yaş elin adayları için ise renkli astarlara sahip modeller bulunur. Nude ve pudra tonlarındaki bu modeller nikah ve düğün organizasyonlarında kusursuz bir zariflik vadeder. Renkli astarlı gelinlikler aynı zamanda astar renginde çiçek ve ayakkabılarla kusursuz bir bütünlük sunar. 40 yaş gelinlik modelleri içerisinde en kusursuz görünüme sahip bir diğer model ise balık gelinliklerdir. Vücut hatlarını kusursuzca yansıtan balık model gelinlikler sade bir düğün organizasyonu için harikulade bir seçimdir. Tamamı satenden oluşan balık model veya dantelden oluşan bir balık model unutulmaz düğün gününe damgasını vurabilir.
40 yaş gelinlik modellerinin en sevilen kol tipleri yarım kol, uzun kol veya kelebek koldur. Ultra minimal bir görsellik oluşturan sade kol tipleri orta yaş gelin adayları için ideal bir tercihtir. Bahsi geçen kol tipleriyle birlikte uyumlu geniş V yaka, kayık yaka, Madonna yaka, kare yaka veya illüzyon yaka modeller kullanılır. Her biri birbirinden eşsiz tarzı yansıtan yaka tipleri dekoltesi istenildiği düzeyde ayarlanabildiği için sıklıkla kullanılır. Eşsiz güzellikte inceliklere sahip yaka ve kol tipleriyle birlikte uyumlu olacak şekilde süslemelere Fransız danteli, aplikeler ve zarif kristal işlemeler eşlik eder. Böylece orta yaş gelin adayları için eşsiz gelinlik modelleri tasarlanır.
Orta yaş gelin adaylarına önerilen genellikle kabarık eteklerden kaçınılması yönündedir. 40 yaşın verdiği naif ruhu en güzel A kesim kabarık olmayan gelinlik modelleri yansıtır. Sade tül duvak, sade bir makyaj, abartıdan uzak bir saç aksesuarı kusursuz bir düğün için en doğru tercihlerdir. Kenarı dantel işlemeli serpme taşlı duvaklar alternatif olmakla birlikte topuz altına takılan duvaklarda tercih edilebilir. Gelinliği takılarla tamamlamak isteyen orta yaş gelin adaylarına yakışacak en zarif aksesuar ise inci takımlardır. Doğal saç, pastel tonlar her zaman en ideal tercihtir.
40 yaş gelinlik modelleri her gelinlikte olduğu gibi üretiminde kullanılan malzemelerine, markasına, tasarımcısına ve sezonuna göre fiyatlandırılır. Üretiminde kullanılan her bir detay fiyatı doğrudan etkiler. Tamamı dantelden oluşan bir gelinlik modeliyle düz şifondan oluşan sade bir modelde mutlaka fiyat farkı bulunur. Aynı şekilde ünlü bir markaya ait olması veya ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyor olması da 40 yaş gelinlik fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Satın alınabileceği gibi kiralama seçeneğinden yararlanılarak makul fiyata istenilen gelinlik modeli kiralanabilmektedir.
Orta yaş gelinlik modelleri, her tarz ve zevke hitap eden sayısızca model seçeneğine sahiptir. Kaç yaşında olduğundan ziyade kişinin kendisinin ne istediği ve ruhunun enerjisi aranan gelinliğin bulunmasında referans olmalıdır. Bu nedenle 40 yaş gelinlik modelleri kabarık, minimal, dar, dantelli, balık ve helen tarzı model seçenekleriyle orta yaş ve her ruha hitap eden modellerden oluşur.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683706032,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/40-yas-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}