A Kesim Nişanlık Modelleri

A Kesim Nişanlık Modelleri Sık Sorulan Sorular

A Kesim nişanlık modelleri kullanım yönünden en rahat nişanlık modelleri arasında yer alan A kesim nişanlık, her ortama uyum sağlamasıyla her zaman gönülleri fethetmiştir. Her bedene uyum sağlaması en çok tercih edilen nişanlık elbiseleri arasında yerini almasını sağlamıştır. A kesim nişanlık, vücudun en üst bedenini sararak göğüsleri topladıktan sonra belden aşağı eteği A şeklinde açılan modellerin tümüdür.

Nişan hazırlığında bulunun gelin adaylarının ilk tercihlerinden olan A kesim nişanlık modeli kullanım rahatlığı ve konforuyla göz önüne çıkmaktadır. Genellikle fizik olarak dar kesim vücut tipine uygun olmayan kadınların kurtarıcısıdır. En büyük özelliği bel ve basen bölgelerinde bulunan fazlalıkları gizlemesiyle sizlere istediğiniz duruşu sağlar. A kesim nişanlık modelleri ne istediğini bilen kadınların nişanlık seçiminde sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Elma ve armut vücut tiplerinde sahip kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilen nişanlık elbisesidir. A kesim modelin en belirgin özelliği belden itibaren A şeklinde inmesi ve göğüs, basen ölçülerini orantılanmasıdır. Şık tasarımı ve her formdaki bedene sahip kadının kullanabileceği bu model nişanlık vücudu bir bütün olarak gösterip uyumlu bir şekilde geceye devam edilmesini sağlar. Nişan yapılacak mevsim ve mekân, A kesim nişanlığın yapısı gereği uyum sağlamasını kolaylaştırır. İster yaz, ister kış fark etmeksizin dört mevsim kullanılmasını mümkün kılar.

Nişanlık modelleri içerisinde trendlerde yer alan A kesim modeli aynı vücut tipine sahip prenses nişanlık takip etmektedir. İsmi gibi prenses edasıyla süzülen bu model, gelin adaylarının prenses gibi görünmesini sağlar. Belden itibaren hareketli bir yapıya sahip olan bu modeli ince belli kalın basenli kadınlar için doğru bir tercih olacaktır. Beli ince kadınların bir diğer tercihi Helen model nişanlıklardır. Salaş ve nostaljik duruşuyla oldukça sık tercih edilen bohem bir model olarak yerini almaktadır. Rahatlığı ve duruşuyla kendini girdiği her ortamda açıkça belli eden Helen model nişanlıklar şıklığa önem veren kadınlar içil vazgeçilmez bir model olmayı başarmıştır. Belden kavramalı ve birçok vücut tipine oldukça uyumlu olan kaburga nişanlıklar gösterişli nişan merasimleri için biçilmiş kaftan gibidir. İsmini tarlatanın kalıp duruşundan alan bu model, tarihi mekanlarda, lüks otellerde veya balo salonlarında tüm gözleri üzerine çekecek cinstendir.

90-60-90 vücut ölçülerine sahip kadınlar için ise ilk tercih kesinlikle Balık nişanlık modelleri olacaktır. Dengeli vücut hatlarına ve ölçülerine sahip kadınların en çok tercih ettiği model olan balık kesimi vazgeçilmez bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Basen bölgesini vurgulayan bu model ince belli kadınların zarifliğini yansıtmak için yapılmış bir modeldir.

2023 A KESİM NİŞANLIK MODELLERİ

2023 yılında gelin adaylarını yenilikçi, özgün ve modern nişanlık modelleri bekliyor. Özellikle A kesim nişanlık modellerinin büyüleyici etkisi 2023 yılını da taçlandıracağa benziyor. 2023 A kesim nişanlık modellerinde bahar yaşatacak çiçek desenli yeni nesil danteller şıklıkla görülecek. Romantik ve sofistike duruşun temsili dantellerle 2023 yılı nişanlıklar büyüleyici geçecek.

Aynı heyecanı içerisinde barındıran otantik ve nostaljik balon kolları A kesim nişanlık modellerinde görmek çoğalacak. Modanın ölümsüzlük temsili olan fırfırları 2023 A kesim nişanlık modellerinde de görmek mümkün. Kollarda volanlar, yakada ve etekte fırfırlar 70’lere zaman yolculuğuna çıkaracak.

2023 senesi için en sık tercih edilen model olarak trendlere giren A kesim nişanlık modeli kumaş ve renk olarak da ön plana çıkıyor. Pastel renkler modasını hiç kaybetmeyecek ince detaylardır.  Renk olarak asla modası geçmeyecek olan pudra, pembe ve mavi tonları yaz aylarına doğru daha farklı ve açık tonlara geçiş yapacaktır. 2023 A kesim nişanlık modelleri kabarık etek kısmıyla karşımıza çıkıyor. Kabarık etek formu A kesim model nişanlığın en belirgin özelliklerinden birisidir. Bu sezon ince ve hoş bir detay olan fiyonk figürü oldukça tercih edilen modeller arasında olacaktır. Fiyonk detayı zarif ve bir o kadar anlamlıdır. Romantikliğin simgesi olan bu detay aynı zamanda bel çevresinde kemer vb. aksesuarlara rahatlıkla dönüşmektedir. Kullanıldığı bölgeye dikkat çeken bu süsleme sevimli bir hava katmak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. 2023 A kesim nişanlık modelin Vazgeçilmez bir detayı olan dantel işlemelerin bu sezonda izlerini göreceğiz. Komple Dantel işlemeler göğüs ve etek kısmında daha yoğun olmakla birlikte modası kesinlikle geçmeyecek en nadide detaylardandır. Bunun yanı sıra fırfırlar hem boyut hem de popülerlik açısından önemini halen korumaktadır.  Kendine güvenen iddialı kadınların tercihi olan bu fırfır modeli açık renklerle tercih edildiği zaman çok eğlenceli ve öz güvenli bir duruş sergilemenize yardımcı oluyor.

A KESİM NİŞANLIK FİYATLARI

Her gelin adayının hayali evliliğe atacağı ilk adımın kusursuz olmasıdır. Bu noktada belirli bir bütçe ayırması gerekmektedir. Bu bütçe doğrulusunda hayalini kurduğu nişanlık modeline sahip olabilir. A kesim nişanlık fiyatlarını etkileyen birkaç ana unsur bulunmaktadır. Bunlar nişanlığın mevsim şartlarına göre kullanılan kumaşı, kalitesi, sezonu, ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyıp taşımamasıyla ilgilidir. A kesim nişanlık fiyatlarının belirlenmesindeki ilk etken kumaşı ve işlemeleridir. Nişanlık üretiminde kullanılan kumaş, işlemelerin sıklığı ve üzerinde kullanılan dantel fiyatlarda belirleyicidir. Aynı şekilde fiyatların belirlenmesinde hangi sezon olduğu da önemlidir. Bununla birlikte ünlü bir tasarımcının koleksiyonunda yer alması da fiyatı doğrudan etkiler. Ayrıca A kesim nişanlık modelinin özel dikim olup olmamasında ve işçilik bu konuda oldukça önemlidir. Özel dikim nişanlık modelleri hazır dikim modellere göre daha maliyetlidir. Prova ve el işçiliği söz konusu olduğu için fiyat konusunda yüksektir.

A kesim nişanlık fiyatları içerisinde bir diğer alternatif kiralama seçeneğidir. Tek seferlik giyileceği için kiralama seçeneği hem uygun maliyettedir hem de mantıklı bir tercih olabilir. Günümüz şartlarında fazla model ve seçeneğin olduğunu ve her kesimden bütçeye sahip insanın kolaylıkla uygun fiyat kaliteli ürün bulması olası bir ihtimaldir. Doğru nişanlık tercihi hem fiyat açısından hem de gösteriş bakımından sizi tamamlayacaktır.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683706007,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/nisanlik/a-kesim-nisanlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}