Balon Kol Gelinlik Modelleri

Balon Kol Gelinlik

Genellikle omuzlardan normal bir şekilde başlayıp dirsekte bollaşarak bilekte daralan kol modeline sahip gelinliklere balon kol gelinlik denir. Şekli tam olarak balona benzediği için bu adı almıştır. Bu kol modeli yeni gördüğümüz bir model değildir. Esasında balon kol nostaljik bir detaydır. Çünkü tam olarak 80’li yıllarda moda olmuştur. Bu yüzden de uzun bir maziye sahiptir. Balon kol gelinlik çeşitleri tercih edenler arasında özellikle geçmiş tarzı beğenen ve o şekilde giyinmeyi sevenler vardır. Balon kol gelinlikler her zaman bileğe kadar uzun kollara sahip olmaz. Bu gelinliğin modeline göre değişir. Özel dikimler için de gelinin zevkine göre değiştiği söylenebilir. Balon kollu gelinlik çeşitleri uzun kuyruğa sahip olmak zorunda değildir. Kısa etekli, uzun, kabarık ve sade gibi birbirinden farklı birçok seçeneğe sahiptir. Burada en önemli olan gelinin zevki ve vücut tipidir. Elma vücut tipine sahip bir gelinle kum saati vücut tipine sahip olan bir gelinin kusursuz görünmek için tercih edeceği gelinlik aynı değildir. 

Balon Kol Gelinlik Modelleri

Balon kol gelinlik kendi içinde birden fazla çeşit barındırır. Kol bölgesindeki fazlalıkları örttüğü için kalın kollu ve geniş omuzlu gelinler rahatlıkla bu modeli kullanabilir. Elbette hiçbir fazlalığı olmayan fakat nostalji seven gelinler de balon kol gelinlik modelleri ile çok şık görünebilir. Bu gelinlik çeşidi farklı yaka çeşitlerine sahiptir. Her yaka çeşidi her bedenle uyum içerisinde olmayabilir. Kayık yakalı balon kol gelinlik omuzları geniş ya da dar olmayan gelinler için çok uygundur. Bu yaka ile omuzlarınızın güzelliğini vurgularken kollarınızda fazlalıklarınız varsa kolayca gizlemiş olacaksınız. Üst bölgesi geniş olan gelinler yaka kısmını daha zarif göstermek adına V yakalı balon kol gelinlik kullanabilir. Böylece balon kol detayıyla şık görünürken V yaka ile de daha zayıf bir görünüm yakalanabilir. Belini normalden daha ince göstermek isteyenler kalp yakalı balon kol gelinlik tercih edebilir. Göğüsleri daha büyük olanlar kruvaze yaka balon kol gelinlik çeşidiyle bu durumu dengeleyebilir. Boynu kısa ve omuzu dar gelinler seçimini kare yaka balon kol gelinlikten yana kullanabilir. Böylece hem bu görüntü dengelenir hem de retro bir görünüme kavuşulur. Derin bir U çizgisine sahip olan kürek yaka balon kol gelinlik çeşitleri de köprücük kemiklerini vurgulamak isteyenler adına biçilmiş kaftandır. Madonna yaka balon kol gelinlik özellikle çok zayıf gelinler için oldukça iyi bir tercihtir. Balon kol gelinlik modelleri sadece yaka çeşitlerine göre ayrılmaz. Gelinliğin alt kesimine göre de ayrımları vardır ve geniş bir yelpazeye sahiptir.

Balon Kol A Kesim Gelinlik

A kesime sahip balon kol gelinlik belden aşağı doğru yavaşça genişleyerek inen eteğe sahiptir. Bu gelinlik çeşidi özellikle armut tip vücudundaki kadınlara oldukça yakışır. Zira bazen bölgesini kapattığı için bu bölgedeki fazlalıkları da gizlemiş olur. Kullanımı çok rahat olduğu için her ortamdaki düğüne uyum sağlar. Balon kollar gelinliğe zarafet katarken A kesim de sportif bir görünüm oluşmasına olanak tanır. Minyon veyahut orta boya sahip gelinler bu modelle kendisini kuğu gibi hissedebilir. Bu gelinlik dirsek boylarına gelen bir duvakla da tamamlanabilir. Eğer salon düğünü yapılacaksa duvak daha iddialı seçilerek gelinliğe daha ağır bir görünüm verilir. Böylece rahat bir şekilde, zahmet çekmeden büyüleyici görünmek hiç de zor değildir.

Uzun Balon Kol Gelinlik

Zayıf ve uzun boylu gelinler için muazzam bir tercih olan uzun balon kol gelinlik modeli, bir o kadar da zarif bir modeldir. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar uzun balon kollu gelinlik ile çok alımlı görünecektir. Otel ve salon gibi belirli ağırlığı olan mekânlarda gerçekleşecek düğünler için tamamlayıcı bir modeldir. Özellikle dar kesimli olarak giyilecekse uzun boylu kişilerce tercih edilmesi daha doğrudur. Salaş ve uzun balon kollu modeller de doğru ayakkabı ile tamamlandığında uzun görünmeyi arzu edenleri tatmin edecektir. Uzun balon kol gelinlik farklı kumaşlar ile tercih edilebilir. En çok talep gören kumaş tipi ise ipek kumaş olmaktadır.

Helen Balon Kol Gelinlik Modelleri

Helen balon kol gelinlik genel olarak tül ya da şifon kumaştan elde edilir. Balık gelinlik kadar dar olmamakla beraber prenses gelinlik kadar da kabarık değildir. Yani kabarıklığı orta karardır. Bu modelde gelinlik göğüs kısmından tam oturmaktadır. Sonrası ise hafif salaş şekilde aşağı doğru iner. Bu modelde asimetrik dokunuşlar söz konusudur. Eteği uçuş uçuş ve dökümlüdür. Bu yüzden balon kollu helen gelinlik ile kendinizi prensesler gibi hissedebilirsiniz. Yaz gelinleri ve kır düğünü yapacak olanlar için de oldukça uyumlu bir seçenektir. Birçok vücut tipinin kullanabileceği bir kesime sahip olan helen gelinlik çeşitleri her gelini mutlu edecek joker bir modeldir.

Balon Kol Prenses Gelinlik

Gösterişi sevenlerin tercihi olan balon kol prenses gelinlik modeli saray tarzı yerlerde yapılan düğünler için biçilmiş kaftandır denebilir. Modelinde dolayı özellikle geniş kalçalara sahip olan gelinlerin kurtarıcısı niteliğindedir. Oldukça kabarık bir eteğe sahip olan bu gelinlik modeli balon kollarla birleşince tam bir prenses görüntüsü katar. Armut tipi vücuda sahip kadınlar kabarık balon kol gelinlik tercih edebilir. Böylece kusurları kapatırken oldukça gösterişli bir görünüme kavuşulmuş olur. Bunun yanı sıra dikdörtgen şeklinde vücuda sahip olan gelinler de bu model sayesinde vücutlarını daha orantılı gösterebilirler. Bedene kum saati izlenimi katmak adına prenses model gelinlik kullanmak isabetli bir karar olacaktır.

Dantelli Balon Kol Gelinlik

Dantel detaylarıyla bezenen dantelli balon kol gelinlik nikâh için de düğün için de oldukça uyumlu bir seçimdir. Özellikle de geçmişten bugüne popülerliğini sürdüren Fransız dantelli balon kol gelinlik en sevilen modeller arasında yerini alır. Bu dantel çeşidinin farkı, modelin direkt tülle beraber oluşturulmasıdır. Bu yüzden kenarlarında da ufak saçaklar bulunur. Fransız danteli üretimi diğer dantele oranla daha maliyetli olduğundan ötürü Fransız danteline benzer şekilde üretilen balon kol gelinlik çeşitleri revaçtadır. Her vücut tipi kendine uygun modelde dantelli gelinlik kullanabilir. Kır düğünlerinden ziyade salon düğünleri için daha münasip bir seçimdir.

Saten Balon Kol Gelinlik

Saten oldukça hafif bir kumaştır. Bu yüzden tercih edilme sıklığı en fazla olan modellerden biri saten balon kol gelinlik çeşitleridir. Fakat kusurları çok belli edebilen bir kumaş olma özelliğini taşıdığından dolayı zayıf gelinler açısından daha ön plandadır. Tüm kusurları belli ettiği için içine korse giyilebilir. Korsenin lazer kesimli olması önem taşımaktadır. Zira tüm kusurları belli eden saten balon kol gelinlik ince olduğu için korsenin çizgilerini de belli ederek hoş olmayan bir görünüm oluşmasına sebebiyet verebilir. Saten balon kollu gelinlik çeşitleri birçok farklı seçeneğe sahiptir.

2022’nin Göz Alıcı Balon Kol Gelinlikleri

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da balon kollu gelinlik seçenekleri birçok gelin tarafından kullanılmaktadır. Bohem tarzlı balon kol gelinlik modeli yıla damgasını vuranlar arasındadır. Rahatlığı ve doğallığı vurgulayan bu model özellikle sade nikâhlar için oldukça tercih edilen bir seçimdir. Otel konseptinde düğün yapanlar ise balon kollu gelinlik tercihini A kesimli ya da prenses modelliden yana kullanır. Her ortama ve konsepte göre seçilen gelinlik oldukça farklıdır. Balon kollu gelinlik çeşitleri her gelini mutlu edecek modelde üretilir.

Balon Kol Gelinlik Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli ayrıntı vücudunu tanımaktır. Bedenini iyi tanıyan bir gelin kendisini peri kızı gibi hissedebileceği balon kol gelinlik modelini kolayca bulabilir. Kollarından şikâyetçi olanlar bu modelle oldukça kusursuz görünebilirler. Çünkü balon kol gelinlik kolları kapattığı için buradaki kusurları da örterek hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Belden aşağısı geniş olan gelinler balon kol gelinliği seçerken alt kısmının nasıl olduğuna çok dikkat etmelidir. Örneğin balık formundaki bir gelinlik bu vücut tipindeki gelinler için mutlu edici olmayabilir. Veyahut da omuzları çok biçimli ve hoş olan gelinlerin kayık yakalı olan modelleri seçmesi daha doğru olabilir. En uygun balon kol gelinlik tercihi için bedenini ve gizlemek istediği kusurlarını iyi bilmek gerekir.

Balon Kol Gelinlik Fiyatları

Balon kol gelinlik fiyatları çok geniş bir skalaya sahiptir. Bunun sebebi hem model hem de kumaşla ilgilidir. Örneğin çok pahalı bir kumaş türü olan Fransız danteli ile yapılan gelinlik elbette sade bir ipek gelinliğe nazaran daha yüksek fiyatlı olacaktır. Aynı zamanda gelinliğin özel dikim olma durumu da fiyatı arttıran bir unsur olmaktadır. Kişinin beden ölçüsüne özel olarak üretilen gelinlikler tek bir adet olarak üretildiği için maliyeti farklıdır. Aynı şekilde gelinliğin üzerindeki süs ve işlemeler de fiyatları oldukça değiştirir. Örneğin taşlarla bezenen bir gelinlik düz gelinlikle aynı fiyatta olmamaktadır. Bütçenize ve zevkinize uygun olan balon kollu gelinlik modelini bulmak için şimdi kategorimizi inceleyebilirsiniz. 

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705964,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/ozel-koleksiyonlar/balon-kol-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}