Bindallı Sık Sorulan Sorular

Bindallı seçimi yapılırken önemli ölçütler nelerdir?

Bindallı seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok ölçüt vardır. Gelin adaylarının kilosu, boyu, kına gecesi mekanı ve mevsimsel koşullar bu ölçütlerdir. Kilo ve boy bakımından ideal ölçülerdeyseniz kaftan, hafif balık etli ve kısa boyluysanız bindallı giymeniz sizi gecenin yıldızı yapacaktır. Aynı zamanda bindallı seçerken içine giyeceğin elbisenin renginin kaftanıyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Buna ipucu olarak bindallı üzerindeki işlemelerle renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Bir diğer ölçüt ise kına konseptidir. Kına konseptine hakim renklere göre bindallınızı seçmek unutulmaz bir kına gecesi organizasyonuna imza atmak demektir. Son olarak mevsimsel koşullara dikkat etmek geceyi rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Yaz mevsiminde kına gecesi düzenliyorsanız bindallınız saten olmalıdır. Böylece sıcak havaya aldırmadan gecenin keyfini çıkarabilir hem de yaz aylarının konseptini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Mevsimlerden kış ise kadifenin sıcak dokusuna kendinizi bırakabilirsiniz.

Bindallı kumaşı nasıl olmalı?

Bindallı kadife ve saten olmak üzere iki farklı kumaş türünden tasarlanır. Kadife bindallı zengin ve şık bir görünüm vadeder. Saten bindallı ise minimal ve asildir. Hangi kumaşlı bindallı seçeceğinize karar veremiyorsanız bu noktada mevsimsel koşulları dikkate almalısınız. Eğer kış geliniyseniz kadife, yaz geliniyseniz kesinlikle saten tercih etmelisiniz.
Kadife kumaşlı bindallılar ağırlığı ve asaletiyle her zaman ön plandadır. Üzerindeki Osmanlı motifleri kadife kumaşının tokluğu sayesinde bir adım daha ön planda olmanızı vadeder. Bu nedenle ilk tercihiniz her zaman kadife olmalıdır. Ancak yaz aylarında kına gecesi organize edecekseniz kesinlikle saten bindallı tercih etmelisiniz. Saten bindallının teninize uyumunu hem çok sevecek hem de yazın bunaltıcı sıcaklarında kendinizi daha özgür hissedeceksiniz.

Vücut tipime ve ölçüme uygun bindallıyı nasıl seçebilirim?

Bir kına elbisesinin üzerinizde nasıl görüneceğini belirleyen unsurlar arasında modelin kumaş seçimi, kalitesi işçiliği gibi vücut tipide önemlidir. Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz ve biraz fazlalıklarınız varsa basenlerinizi gizlemek için tarlatan kullanabilirsiniz. Böylece hem fazlalıklar gizlenecek hem de prensesler gibi hissedeceksiniz. Vücut tipiniz kum saatiyse ve boyunuz standartların üzerindeyse kesinlikle kaftan modeller tercih etmelisiniz. Kadife kumaşın ağırlığını vücudunuz kaldırmakla birlikte kusursuz bir görünüm vadedecektir. Eğer boyunuz kısa ve kare vücut tipine sahipseniz yani bel ve basen bölgeniz dümdüz ise o zaman kaftan yerine bindallı tercih etmelisiniz. Bindallının saten dokusu vücudunuzu daha uzun gösterecektir. Aynı zamanda üzerine kullanacağınız bir kemer ile bel oyuntunuzu ortaya çıkararak gecenin yıldızı olmanızı sağlayacaktır.

Bindallı modellerinde aksesuar olarak neler kullanabilirim?

Bindallı seçiminden sonra onu tamamlayacak ve bir adım öne çıkaracak şey kesinlikle aksesuarlardır. Bindallınıza eşlik edecek aksesuarlar arasında taçlar, bindallı tacı, fes ve saç aksesuarları bulunur. Saç aksesuarı seçerken göz önünde bulundurulması gereken nokta saçınızı bozmayacak, kolay takıp çıkarabileceğiniz aksesuarlar tercih etmeniz. Kına fesi genellikle kadife kaftanlarla tercih edilen ve şık duran bir aksesuardır. Eğer bindallınız kadifeyse fes tercih edebilirsiniz. Eğer bindallınız satense o zaman kına tacı veya renkli taşlı taçlar tercih edebilirsiniz.
Kına gecesi için bindallının altında kalsa bile sizin gece boyu rahat etmenizi sağlayacak aksesuar ise ayakkabıdır. Bindallı ayakkabısını seçmeniz için rengini, topuk kalınlığını ve topuk uzunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Seçeceğiniz ayakkabının rengi gece boyunca giyeceğiniz elbiselerle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle süet ya da kadife nude tonlarını veya kırmızıyı tercih edebilirsiniz. En önemli etken ise topuk uzunluğudur. Gece boyunca ayakta kalacağınız için uzun topuklar yerine 5-8 cm topuklu ayakkabıları giymelisiniz. Aynı şekilde hem zeminde rahat yürümek hem de acı hissetmemek için kalın topuklar tercih etmeniz geceyi keyifli geçirmenizi sağlayacaktır.

Yeni sezon 2021 Bindallı Trendleri nelerdir?

Yeni sezon bindallı trendleri ve modellerinin çeşitliliği gelin adaylarının kararsız kalmasını sağlamakla birlikte her biri birbirinden eşsiz şıklıkta bindallı seçeneği sunmaktadır. Yeni sezon trendlerinde öne çıkan trendlerin ilki kollardan ve omuzlardan aşağı doğru akan pelerinler. Pelerin detayı hem peri kızı gibi hissetmenizi hem de siz dans ettikçe ahenkle dansınıza eşlik edecek aksesuar bütünü oluşturmanızı sağlayacaktır. Yeni sezon trendleri arasında alışılmışın dışına çıkan bir diğer etken ise renktir. Kına gecelerinin kırmızı rengiyle anılması algısını yıkan renk seçenekleri unutulmaz anlara şahitlik ediyor. Mor, turuncu, yeşil, mavi, lacivert, ekru ve daha pek çok renk seçeneklerini yeni sezonda görmek mümkün. Adeta bir sultan edası veren yaka modelleri, Hint kültürünü günümüze yansıtan bel dekolteli bindallı modelleri ve Arnavut kültürünü yine günümüze taşıyan Arnavut şalvarlı bindallı seçenekleriyle yeni sezon trendleri kına gecelerinin renklenmesinde öncü oluyor.

Bindallı ve Kaftan arasındaki farklar nelerdir?

Bindallı ve kaftan aynı anlamda kullanıldığı düşünülse de bambaşka modellerdir. Bindallı geçmişten günümüze süregelen kına geceleri adetlerinin vazgeçilmeziyken kaftan son yıllarda popülerleşerek kına gecelerini taçlandıran bir kına gecesi elbisesidir.
1. Bindallı saten kumaştan tasarlanır. Kaftan ise kadife kumaştan tasarlanır.
2. Bindallıda daha canlı renkler kullanılırken kaftan genellikle koyu renklerden oluşur.
3. Bindallıda sade işlemeler hakimdir. Kaftan ise Osmanlı motifleriyle işlenen süslemelerden oluşur.
4. Bindallı yaz aylarında kaftan ise kış aylarında tercih edilir.
5. Bindallının kumaşı daha inceyken kaftan kalın ve tok kumaşlardan oluşur.
6. Bindallı kendine özgü iki veya üç parçadan oluşur. Kaftan ise tektir ve gece sonuna doğru kaftan çıkarılır altındaki elbiseyle gece tamamlanır.
7. Bindallı daha minimal sakin kına gecesi organizasyonlarında, kaftan ise daha çok gösterişli organizasyonlarda tercih edilmelidir.

Düğün ya da nikahtan birkaç gün öncesinde düzenlenen kına gecesi, geçmişten bugüne kadar devam eden geleneklerden biridir. Gelinin baba evinde kalacağı son gün olarak değerlendirilen kına gecesinde, gelin ve gelinin yakın arkadaşları yani nedimeleri gecenin ruhuna uygun olarak giyinerek gecenin anlamını daha çok vurgular. Genellikle Osmanlı motifleri ile tasarlanan kına giysilerinin başında bindallı, kaftan ve kırmızı duvak gelir.
Kına gecesinin en duygusal anı kınanın yakıldığı ve gelinin bindallı, arkadaşlarının ise kına elbisesi giyerek gelinin etrafında şarkı söyleyerek dolaştığı zamanlardır. Bu özel anlarda gelin adayı için hazırlanan, bindallı modelleri çok farklı tasarımlar ve renk seçenekleri ile tasarlanır. Bindallının kullanım amacı tamamen gelenekleri yerine getirmektir. Eskilerde gelinler evlenirlerken düğünlerinde bindallı gelinlik giyer ve sonrasında bu kıyafeti başkalarının düğünlerinde giymek için sakladıkları bilinir.

Çok Seçenekli Bindallı Modelleri

Yeşim Gelinlik tarafından tasarlanan şık bindallı modelleri ipekli, atlas, saten ya da kadife kumaş kullanılarak hazırlandığı gibi üzerinde bindallının adını aldığı çiçek, dal ya da yaprak motifli taşır ve ayaklara kadar uzanan boylarda olur. Geleneksel bindallı modelleri genellikle kırmızı renklerde tasarlandığı için daha çok rağbet görmesine rağmen, yeni model bindallı tasarımları arasında yerini alan zümrüt yeşili bindallı modelleri de farklı bir renk seçeneği sunduğu için gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edilir. İşlemeli bindallıların Türk kültüründe önemi bir yeri olduğundan genellikle gelinlerin ilk tercihleri, dantelli bindallı modelleri olur. Yeşim Gelinlik bindallı seçenekleri arasında, her gelin adayının kendi zevkine ve tarzına uygun, kabarık bindallı, şalvarlı bindallı, pelerinli bindallı ya da sade bindallı modelleri bulmak mümkün olur.

Özel Tasarım Bindallı ile En Güzel Gelinler

Bindallı kıyafetleri arasında en standart tasarım, bindallı elbise ve kaftanın bir arada olduğu tek parçadan oluşan modellerdir. Kına gecelerinde gelinlerin birçoğu birkaç parça elbise ile konukların karşısına çıktığı için değişim yapma kolaylığı olan iç elbiseli kaftanları tercih eder.
Kına gecesi bindallı modelleri dışında daha kalın kumaşlarla üretilen kaftanlarda kına gecelerinin en önemli parçalarından biridir. Kaftanlar genellikle iç bindallı elbisesi üzerine giyilir. Gelinin salona girdikten ve kına yakılmasından hemen sonra dilerse kaftanını çıkarak, kına bindallı elbisesi ile eğlenmeye devam eder.
Özellikle kış aylarında yapılan kına gecelerinde kadife bindallı modelleri tercih eden gelin adayları, oldukça şık bir görünüm sergiler. Yeşim Gelinlik koleksiyonunda bulunan özel tasarım bindallı modeli  ile siz de kına gecelerinin en güzel gelinlerden biri olabilirsiniz.

En Güzel Bindallı Motifleri ve Renkleri

Son tasarım bindallı modelleri geleneksel renklerden çıkıp, bordo, mor, yeşil, kırmızı, lacivert bindallı, hatta farklı renk seçeneği olarak, gri ve bej tonları dahi kullanılarak hazırlanır. Tamamen gelin adayının tercihine bağlı olarak en güzel bindallılar, motifleri ve renkleri ile Yeşim Gelinlik tüm gelin adaylarının ruhuna hitap eder.
Markanın kına gecesi bindallı seçenekleri arasında, tesettür giyimi tercih eden gelinler için kapalı bindallı modelleri ve kiloca biraz toplu gelin adayları için büyük beden bindallı seçeneklerini bulmak da mümkün olur. Her beden ölçülerine sahip gelin adaylarının ihtiyaçlarını karşılayan Yeşim Gelinlik büyük beden bindallı fiyatları ile de gelinleri mutlu eder.           

Kına Geceniz için Şık Tasarımlı Bindallı Seçimi

Bindallı seçerken bazı detayları önemsemek daha güzel ve şık bir gelin adayı olmanızı destekler. Bindallı beğenirken, vücut tipinize uygun işlemeleri olan bindallı seçimi önemlidir. Örneğin omuz kısımlarınız darsa, omuz kısmı işlemeli modeller size daha çok yakışabilir. Büyük beden gelinler için kabarık model yerine daha sakin ve gösterişsiz seçenekler iyi bir tercih olur.
Bindallının altına tercih edeceğiniz ayakkabı giysinizi tamamlamanız açısından önemlidir. Kına kıyafetinizin havasına uyum sağlayacak tarzda bir ayakkabı modeli ile şık bir gelin adayı olabilirsiniz. Bindallının hakkını veren benzer motifli topuklu terlikler ya da ayakkabılar gelinlerin en çok tercih ettiği kombinlerdir. Gece boyunca rahat etmek istiyorsanız ve boyunuz da müsait ise, babet tarzı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ayakkabılarınızı bindallıdan önce aldıysanız, kına giysinizin de uyumlu tonlarda olmasına özen göstermeniz de önemli bir detaydır.  
Kına geceniz yaz aylarında yapılacak ise hafif ve terletmeyen kumaşlı bindallı ile tüm gece rahatsızlık hissetmeden, hareket edebilir ve gecenizin keyfini yaşayabilirsiniz. Kemer, toka ve takı aksesuarlarınız çok gösterişli ise daha sade bindallı tercih ederek fazla abartılı görünümden kaçınmış olursunuz. Büyük mekanlarda yapılacak kına gecesinde, tarlatan detaylı ve kabarık bindallılar ile daha gösterişli olmanıza yardımcı olur. Kına geceniz daha az davetli ile küçük bir ortamda yapılacaksa tarlatan kullanmak sizi rahatsız edeceği için, düz kesimli, sade ve kabarık olmayan bindallı modelleri daha uygun bir tercih olur.

Boşnak Bindallı Modelleri ile Kına Gecenizde Modayı Yakalayın

Kına gecesinde en güzel ve en özel olması gereken gelin adayının, giydiği bindallı modelinin, rengi, işlemeleri ve kesimin diğer aksesuar parçaları ile uyum içinde olması, gelin adayının  kendisini iyi hissetmesi açısından önemlidir. Son zamanlarda en çok tercih edilen ve beğeni toplayan kına elbisesi seçeneklerinden biri de Balkan esintili Boşnak bindallı modelleridir. Gelinlerin kalbine taht kuran bu modeller özel işlemeleri ve sahip olduğu aksesuarları ile ön plana çıkar.
Özel tasarım boşnak bindallı fiyatları, yoğun aksesuarları ve zarif modelleri ile değerlendirildiğinde oldukça makul seviyelerde olduğu söylenebilir. Son zamanların en popüler modelleri arasında yer alan bu bindallılarda, yelek ve şalvar parçaları mevcuttur. Modelin tasarımında kullanılan cepken ve şalvar rengi genellikle kırmızı ve bordo tonlarıdır. Yeleğin üzerinde sarı ve parlak işlemeler mevcuttur.
Genel görüntüsü sade olan Boşnak bindallılar, ayak bilek kısmına doğru çan şekilde iner. Saç aksesuarı tül ve fes ile birlikte tamamlanır. Yeşim Gelinlik tasarımları içerisinde yerini alan, Boşnak bindallı modelleri ile siz de hayalinizdeki kına gecesi kıyafetine sahip olarak, en güzel ve en şık gelin adayı olabilirsiniz.

Farklı Tasarıma Sahip Bindallı Fiyatları

Renkli, baskılı, şifon bindallı sıcak yaz günlerinde yapılan kına gecelerinde hafifliği ile gelinleri rahatsız etmeyen bir tasarıma sahiptir. Sade bir kına kıyafeti düşünüyorsanız, kolları tül detaylı olan ve bütünü ile fazla aksesuar detayı bulundurmayan modeller tercih edebilirsiniz. Kemerli bindallı modelleri ile özellikle ince yapılı gelin adayları ince bel görüntülerini daha ön plana çıkararak zarafetini gösterebilir.
Kına gecelerinin star parçası ise üzerinde bol işlemesi olan ve vücudu saran yapısı ile göz kamaştıran kesimlerdir. Eğer gösterişli bir bindallı istiyorsanız tercihinizi katlı etekli ve kolları kabarık olan modeller ile ihtişamlı bir görünüm elde edebilirsiniz.
Cıvıl, cıvıl bir yapınız varsa içinizdeki enerjiyi dışarı çıkarmak için, mor bindallı modeller sizin için ideal bir seçim olabilir. Bir gece kullanacağınızı düşünerek bindallı satın almak istemiyorsanız, farklı model ve renk skalasında sahip olan Yeşim Gelinlik kiralık bindallı seçeneklerinden birini tercih ederek kına gecenizde mutlu bir gelin olabilirsiniz. Bindallıyı giydikten sonra saklamayı planlıyorsanız aradığınız tüm bu modelleri en uygun bindallı fiyatları ile Yeşim Gelinlik’ ten satın alabilir, şık ve oldukça mutlu bir gelin adayı olarak, unutamayacağınız bir kına gecesi yaşayabilirsiniz.  

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705891,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/bindalli","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}