Bohem Gelinlik Modelleri

Gelinlik, belki de kadınların çoğunun hayatları boyunca bekledikleri düğün günlerinde giyilen klasik kıyafettir. Her ne kadar standart olarak gelinlik olarak bahsedilse de aslında birçok tarzda ve modelde olmaktadır. Her gelin farklı yaşta, farklı kiloda ve farklı vücut tipinde olabilmektedir. 

Aynı zamanda her gelinin zevki de farklı olduğu için tasarımcılar, birçok model ve tasarımda gelinlik ortaya sunmaktadır. Önemli olan gelinlerin kendilerini en özel günlerinde en özel ve güzel hissedecekleri gelinlikleri bulmaktır. Yeşim Gelinlik bu konuda gelinlerin ve gelin adaylarının en büyük yardımcısıdır. 

Birbirinde farklı kategorideki gelinlik modellerinden kendilerine uygun olan modeli tercih edebilirler. Aynı zamanda yalnızca gelinlik modelleri değil, kına ve nişan gibi özel günleri için de abiyeleri Yeşim Gelinlikte bulabilecek olan gelin adaylarının hepsine hitap edecek modeller mevcuttur. 

Aynı zamanda aksesuar modelleriyle de gelinlik seçiminizi tamamlayabilirsiniz. Bohem gelinlik modelleri en çok tercih edilen gelinlik modellerinden biridir. Özellikle salaş ve rahat bir model olması, taşıması ve hareket etmesi kolay olması sebebiyle de tercih edilir.

Bohem Tarzı Gelinlik Nedir?

Birçok tarz bulunan gelinlik kategorisinde bir diğer tarzlardan biri de bohem tarzda gelinliklerdir. Daha spor bir görünüme ve salaş bir izlenime sahip olan bohem gelinliklerde açık bel dekoltesi gibi detaylar yer alır. 

Aynı zamanda alışılagelmiş gelinlik modellerine göre daha sade ve düzdür. Kabarıklık çok sık rastlanmaz. Püskül gibi detaylara fazlasıyla yer verilir. Helen gelinlik modellerine daha çok benzerliği vardır. 

Genelde düşük omuzlu, bol ve salaş tüllerden de oluşur. Bohem gelinlik modellerinde taş ve sedef gibi ışıltılı ve ağır modellere rastlanmaz. Yeşim Gelinlik de gelin adaylarına bohem tarz gelinlik isteyenler için de seçenekler sunmaktadır. 

Bohem tarz gelinlik modellerini aksesuar kullanımlarıyla da canlandırabilirsiniz. Bu aksesuarlar genelde prenses tacı gibi taçlar değil, kır çiçeklerinden yapılmış gibi izlenim veren daha salaş taçlar olmaktadır. Ayakkabı olarak da mekana göre farklı tercihler yapılabilir.

Bohem Tarzı Nasıl Olur?

Bohem tarz gelinlikler genelde Helenistik gelinlik modelleriyle benzerlik gösterir. Tül detaylı kollar, püskül detayları ve sade kollar en çok görülen bohem tarz gelinlik modelleridir. Bu modeller diğer modeller kadar yoğun işleme ve ışıltıya sahip olmazlar. 

Genelde özgürlükçü bir izlenim verirler. Bohem tarz gelinliklerde genelde aşırı kabarık modeller de olmaz. Genelde göğüs kısımları tam oturan bu modellerde, göğüs kısmında da tül detaylar görülebilir. En az görülen şey ışıltı detaylarıdır. Çoğu bohem gelinlikte ışıltı görmek zordur. Eğer kullanıldıysa bile etek kısmında oldukça ince olacak şekilde kullanılmıştır. 

Bohem tarz gelinlikler hafif ve rahat modellerdir. Bu yüzden gelinler rahat hareket edebilir, üzerlerinde ağırlık hissetmezler. Bohem tarzda gelin olmak için bu modellerden tercih ederek tamamlayıcı aksesuarları da bu şekilde kullanmanız gerekir. 

Aynı zamanda saç modelleri de genelde doğal görünen dalgalar ya da yine doğal görünümlü salaş topuzlar olmaktadır. Bohem tarzda gelinlik modellerine bakmak ve daha fazlası hakkında bilgi almak için Yeşim Gelinlik mağazalarına gelebilir veya web sayfasındaki iletişim numaralardan ulaşabilirsiniz.

Bohem Gelinlik Modelleri İle Göz Kamaştırın

Bohem gelinlik modelleri içerisinde en çok tercih edilen modellerden biri kolları tül detaylı madonna yaka modellerdir. Bu modeller hem spor bir görünüm kazandırır hem de gelin olmanın havasını hissettirir. Aynı zamanda bir diğer çok tercih edilen model de ince askılı sırt dekolteli ve belden aşağısı püskül detaylı ya da düz olan modellerdir. 

Bu modellerin dışında en çok tercih edilen bohem tarz gelinlik modellerinden biri de göğüs kısmı tül ve transparan detaylı olan gelinlik modelleridir. Bu modellerin genelde belden aşağı kısmı düz tül olarak inmektedir. Bu gibi modeller ve daha fazlası için Yeşim Gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda modellerde dilediğiniz tadilatı ve çıkarma kapatma işlemini de yaptırmanız mümkündür. 

Örneğin yırtmaç ekletebilir ya da açık bulduğunuz bir kısmı tül detayları ile kapatabilirsiniz. Bohem gelinlik modelleri, birçok modelde tarzda olabilmektedir. Bu modellerde püskül kullanımları, tül detayları, transparan detayların önemi büyüktür. Dozunda kullanılmalı ve abartıya kaçılmamalıdır. 

Aksi takdirde rüküş bir görünüm elde edilir. Gelinlikler duvak ve aksesuarla da bütünleşeceği için modellerde bu yüzden aşırıya kaçmamak gerekir. Modellerde fazla gelen detayların çıkarılması veya azaltılması mümkündür. Örneğin kol ve omuzda bulunan püskül detayları fazla geldiyse, bunları azaltmak ya da komple çıkarttırmak mümkündür. Bu şekilde bohem gelinlik modellerinde farklılıklar yaratabilirsiniz.

Bohem Gelinlik Aksesuar Önerileri

Bohem gelinlik modellerinde de tıpkı diğer modellerde olduğu gibi aksesuar kullanımı gerekir. Bu elbette zorunlu değildir ancak bir gelinin tamamlayıcısı olan bu aksesuarlardan tercih etmek daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. 

Bohem tarz gelinliklerde genelde çiçek olarak daha koyu tonlarda yabancı otların da olduğu çiçekler tercih edilmektedir. Beyaz şakayık ya da pembe güller bohem gelinlerde görülmez. Yeşil otlar, kahverengi otların da ağırlıklı olduğu çiçek modelleri daha çok tercih edilmektedir. Saç aksesuarı olarak prenses taçları yerine kır düğünü tarzında olan çiçekli taçlar daha sık tercih edilir. Makyaj olarak da pembe ya nude tonlar yerine yine kahve tonları ya da bronz tonlar daha çok tercih edilmektedir. 

Saç modellerinde yapılı görünümlü saçlar yerine, doğal görünümlü dalgalar ya da salaş topuzlar tercih edilir. Elbette bunlar yalnızca önerilerdir. Gelinler diledikleri şekilde diledikleri seçimleri yapabilirler. Kendi en özel günlerinde nasıl hissedeceklerine ve ne giyeceklerine kendileri karar vermeliler.

Vücut Tipinize Uygun Bohem Gelinlik Seçimi

Bohem gelinlik modelleri, diğer gelinlik modelleri gibi her vücut tipine aynı olmayabilir. Herkesin vücudu ve formu farklıdır. Bu yüzden herkes aslında kendine en uyan modeli tercih etmeliler. Bu güzel görünümlerinin tamamlayıcısı olacaktır. 

Örneğin zayıf ve uzun gelinler, daha dar ve uzun modelleri, ince ip askılı modelleri tercih edebilir. Ancak biraz daha balık etli ve orta boylu gelinler daha kapalı ve belden aşağısı çok dar olmayan gelinlik modellerini tercih etmeliler. 

Bu modeller vücut formuna ne kadar uygun olursa, gelin de bir bütün olarak o kadar şahane görünecektir. Bu yüzden vücut tipine uygun modelleri tercih etmek daha şık olacaktır. Gelinler de bu şekilde kendilerini daha çok beğenecek ve daha özel hissedecektir. Bohem gelinlik modelleri vücut tipine uygun olarak tercih edildiğinde en hoş ve şık görünüm sağlanacaktır.

En Popüler Bohem Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Bohem gelinlik modelleri içerisinde en popüler bazı modelleri Bunlar:

  • Püskül detaylı bohem gelinlikler, en çok tercih edilen gelinlik modellerindendir. Genelde sadeliğe önem veren ve abartıdan kaçınan ancak yine de şık ve özel görünmek isteyen gelinlerin sıklıkla tercih ettiği modeldir.
  • Tül ağırlıklı bohem modellerde en çok tülün ağırlıklı olduğu modellerdir. Kollar, göğüs kısmı ve etek kısmı tamamen sade tülden oluşmaktadır. Bu modeller ise deyim yerinde ise kuğu gibi görünümü sağlar.
  • Transparan detaylı bohem gelinlik modellerinde ise sırt ya da göğüs kısmında transparanın ağırlıklı olduğu modellerdir.
    Bu ve daha fazlası bohem gelinlik modelleri sizler için tasarlanmaya ve sizlere sunulmaya devam etmektedir. 

Yeşim Gelinlik sayfasını ya da mağazasını ziyaret ederek modeller hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu gelinlik modelleri doğru aksesuar, ayakkabı, saç, makyaj ve çiçek tercihi ile akıllarda kalacak düzeyde hoş bir gelin olmak mümkündür.

Bohem Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlikler, oldukça dikkatli ve özenle tasarlanması gereken parçalardır. Gelinlik modeli kalitesiz parçalardan ve ucuza kaçarak tercih edilirse gelinler birçok konuda mağduriyet yaşayabilir. 

Bu yüzden öncelikle gelinliği alacağınız mağazanın kalitesinden emin olmanız gerekir. Ardından seçeceğiniz modellerde kendinize göre dikkat etmeniz gereken detaylara odaklanarak karar vermeniz gerekir. 

Örneğin zayıfsanız, straplez modellerde biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Ne kadar sıkı bir model tercih etseniz de zayıflıktan dolayı ve zamanla terlemeden dolayı model üzerinizden düşebilir. Bu da düğün sırasında çirkin bir görünüme sebep olabilir. 

Kısa boyluysanız çok uzun ve kuyruklu modeller tercih etmemeniz sizin avantajınıza olacaktır. Çünkü bu modeller sizin hem zor yürümenize sebep olur hem kısalık daha belirgin olur. Aynı zamanda eğer hafif ya da daha fazla balık etliyseniz sırt dekoltesi tercih etmemeniz daha iyi olabilir. 

Aksi takdirde sırtınızda etlerin görünmesi hoş olmayacaktır. Bohem gelinliklerde gelinliğin renk tonu da oldukça önemlidir. En beyaz modeller ve krem veya kırık beyaz modeller arasından da teninizin tonuna en yakışacak modeli tercih etmelisiniz. Bu sayede yapacağınız doğru tercihler, sizi kusursuz bir gelin yapacaktır.

Bohem Gelinlik Nereden Alınır?

Gelinlik alınacak birçok mağaza piyasada mevcuttur. Elbette bohem gelinlik modelleri de fazladır. Ancak bu gelinliklerin tasarımlarının ve kalitesinin iyi olduğundan emin olmanız lazım. Yoksa bir basmada etek tülü yırtılabilir, fermuar bozulabilir ya da püskül detaylarınız kopabilir. 

Tüm bu ve daha fazlası olumsuzluğu yaşamamak için gelinlik tercihinizi yapacağınız yerden emin olmanız gerekir. Yeşim Gelinlik, bu anlamda gelinlerini asla hayal kırıklığına uğratmaz. Son güne kadar prova yapma ve modeli görme imkanınız olur. 

Yeşim Gelinlik, gelinlik modelleri ve tasarımlarıyla eşsiz olduğu gibi kalite olarak da piyasanın en iyilerindendir. Bu da sektörde en iyi olmanın yanı sıra bir de marka olarak öne çıkmayı sağlamaktadır. 

Yalnızca gelinlik modellerinde de kına ve nişan gibi özel günler için de olan abiye modellerinde oldukça başarılıdır. Bu da tercih edilme oranını arttırmaktadır. Gelinlik almak isteyenler nadir de olsa online alışveriş sitelerinden sipariş vermeyi tercih edebilir. Ancak bu şekilde biraz riskli olmaktadır. 

Bir diğer yöntem ise 2. el ürünlerin satıldığı internet siteleridir. Buralarda daha uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edenler çok olmaktadır. Ancak hem hijyen açısından hem de ölçülerin uymaması açısından bu da oldukça risklidir. En garantisi bildiğiniz ve kalitesine güvendiğiniz mağazalardan almaktır.

Bohem Gelinlik Fiyatları

Bohem gelinlik fiyatları, özel tasarım olmalarına uygun şekilde fiyatlanır. Yeşim Gelinlikte de fiyatlar piyasa düzeyine göre makul seviyededir. Bohem gelinlik modelleri ise kumaşın ağır olmadığı ve inci, dantel, ışıltı ve taş gibi detayların en az olduğu hatta hiç olmadığı modeller olduğu için maliyet olarak ve işçilik olarak daha uygun fiyatlıdır. 

Her ne kadar net bir fiyat vermek mümkün olmasa da ortalama olarak 10000 - 25000 TL arası olarak belirlenebilir. Bu, seçtiğiniz modele göre de elbette değişiklik gösterecektir. Detaylı bilgilendirme için Yeşim Gelinlik mağazalarına gelebilir veya iletişim numaralarından ulaşarak detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705963,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/ozel-koleksiyonlar/bohem-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}