Kaburga Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Yeni nesil gelinlik modelleri içerisinde en gösterişli ve ihtişamlı gelinlik, Kaburga gelinliktir. Arabistan gelinlik moda dünyasından sıçrayarak dünyanın dört bir yanına yayılan kaburga gelinlikler kabarık etekleriyle ihtişamın odak noktası olurlar. Her gelinlik modelinin ismini aldığı gibi kaburga gelinlikte ismini etek bölgesinin hareketliliğinden alır. Gelinliğe hacim veren tarlatan bu modelde bombelidir. Yani gelinliğin eteğine bir nevi dalga görüntüsü verir. Bombeli tarlatan üzerine dökülen etek, tarlatanın şeklini alır ve ortaya ihtişamlı bir siluet çıkar. Arap modasının ışıltılı dokunuşlarını kaburga gelinlikte görmek mümkündür. Hacimli eteği ve ışıltısı tüm gözleri üzerine çeker. Gösterişli gelinlik modellerini seven gelin adayları için ideal bir gelinlik seçeneğidir.

Kaburga gelinlik, vücudun üst bölgesini sarararak bel bölgesini ince gösterir. Tarlatanın etkisiyle ekstra hacim kazanan etek bölümü vücudunda fazlalığı olan gelin adayları için kurtarıcıdır. Özellikle vücudunun alt bölgesindeki basen, bacak, göbek noktalarını kapatmada sihirbaz gibidir. Bel bölgesi kalın olan ve kısa boylu gelin adayları için uygun bir tercih olmayabilir. Kısa boy, gelinliğin hacimli yapısını tam veremeyeceği için uygun bir görüntü veremeyebilir. Bu nedenle armut vücut tipine sahip uzun boylu gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Kaburga gelinlik, gösterişli ve göz alıcı görünümünün yanı sıra çok kabarık eteğe sahip olduğu için oldukça ağırdır. Düğün gecesi boyunca hareket özgürlüğünü kısıtlar. Ayrıca hacimli yapısından dolayı damat adayını gölgede bırakabilir. Zayıf bedene sahip bir damat adayının yanında giyilecek kaburga gelinlik hem damat adayını gölgede bırakabilir hem de dans esnasında engel oluşturabilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurularak seçim yapılmasına özen gösterilmelidir. Kaburga gelinlik, tarihi mekanlar, lüks oteller, yalılar ve saraylarda düzenlenecek düğün organizasyonları için uygundur. Görkemli yapısı bu tarz organizasyonlarda davetlileri hayran bakışlara maruz bırakmada birebirdir.

İhtişamlı görünümüne biraz daha hareketlilik katmak isteyen gelin adayları için kaburga gelinlik çeşitlenir. Uzun etekli, kuyruklu ve U şeklinde uzanan kuyruk çeşitleriyle etek kesimleri vardır. Hangi etek kesimini seçeceğine karar veremeyen gelin adayları için belirleyici faktör düğün mekanı olabilir. Tarihi bir mekanda dünya evine girecek bir gelin adayı için uzun kuyruklu etek seçimi ideal olmakla birlikte yaz aylarında evlenecek aday için ise ideal tercih kuyruksuz etek kesimidir.
Kaburga gelinlik ihtişamın, ışıltının ve abartının yakıştığı masalsı bir modeldir.

Kaburga Gelinlik Modelleri

Işıltı, gösteriş ve olabildiğince kabarık bir gelinlik hayal eden gelin adaylarının rüyalarını gerçekleştirecek gelinlik modelleri, kaburga gelinlik modelidir. Belin inceliğini vurgulayan bu model, hacimli eteğiyle masalsı bir düğünün baş kahramanı olabilir. Farklı kumaş ve değişik yaka tercihleriyle kaburga gelinlik modelleri birçok model seçeneği sunmaktadır. Özellikle kol ve yaka tipleriyle ön plana çıkan bu modelde en sık tercih edilen yaka derin V yaka kaburga gelinlik modelleridir. Hem kabarık etek hem de sadeliği bir arada isteyen gelin adayları için ideal bir tercihtir. Göğüs bölgesi küçük adaylar tarafından kusursuz taşınır. Taşlı kaburga gelinlik modelleri ise ihtişamı sonuna kadar hissetmek isteyen gelin adaylarının tercihi olabilir. Taş işlemeler tarihi mekan ve lüks otelde ortama uyum sağlayarak davetlilerin gözlerini kamaştırabilir. Tüm ilgiyi gelinliğin üzerinde toplamak için sade topuz tercih edilebilir. Her gelinliğe uyum sağlayan straplez yaka kaburga gelinlik modelleri için de vazgeçilmezdir. Küçük göğüs ve hacimli omuzlara sahip her gelin adayı üzerinde kusursuz görünüm sağlayacaktır.

Uzun kol sevdasına kapılmış gelin adayları için ise tabi ki uzun kollu kaburga gelinlik modelleri mevcut. Uzun kola eşlik edecek derin dekolteli yaka modeli zarif görünüm sağlayacaktır. Ayrıca kol bölgesinde dantel detaylar da kaburga gelinlik modelleri içerisinde oldukça popüler. Omuz yapısını ön plana çıkarak bir diğer model ise düşük omuz kaburga gelinlik modelleridir. Bu model hem omuzları ön plana çıkarır hem de boyun bölgesini daha uzun gösterir.

Dantel aşkıyla yanıp tutuşan gelin adayları için ise son alternatif dantel kaburga gelinlik modelleridir. Baştan aşağıya Fransız danteliyle tasarlanan bir gelinliğe kimse hayır diyemez. Dantelin her bir detayı romantik hava katacağı gibi gelin adayını zarif gösterir.
Kaburga gelinlik modelleri ihtişam ve abartıyı seven her gelin adayı için eşsiz bir tercihtir.

2021 Kaburga Gelinlik Modelleri

Son yıllarda adından söz ettirerek 2021 gelinlik trendlerine damga vuran bir model varsa bu kaburga gelinlik modelleridir. Destansı bir düğün isteyen her gelin adayının rüyasını gerçekleştirmeye adaydır. Hacimli etek yapısına sahip 2021 kaburga gelinlik modelleri tüm ihtişamıyla mağazalarda yerini almış durumda. 2021 sadeleşme trendlerine uyum sağlamaya çalışsa da görkemli yapısı buna izin vermemektedir. Sadeleşme trendini ucundan yakalayan 2021 kaburga gelinlik modelleri elbette mevcut. Sadece saten kumaştan oluşan modelleri ya da yeni nesil kabartmalı işlemeleri görmek mümkün.

2021 kuyruklu etek kesimine de uyum sağlayan kaburga gelinlikler, kendisini tamamlayan aksesuarlarla 2021’nin en güzel gelini olmayı mümkün kılıyor. Yeni trendlerle kombini tamamlamak için minimal çiçek buketi ve sade duvak modelleri tercih edilebilir.
Tarihi mekanlar ve şık balo salonları için ideal tercih olan 2021 kaburga gelinlik modelleri, üç boyutlu çiçek desenleri ve nude tonlarıyla yaz düğünlerine hazır görünüyor. 2021 kaburga gelinlik modellerinin yaka tercihlerine bakıldığında ise derin V yaka , kalp straplez, askılı gibi yaka tipleri göze çarpıyor. Kendini güvende hissetmek isteyenler için askılı, dekoltesiyle göz kamaştırmak isteyenler için derin V yaka, tüm gözleri üzerine çekmek isteyen gelin adayları için ise kalp yaka straplez kaburga gelinlik modelleri trendler arasında yerini alıyor.

Kaburga gelinlikler 2021’de sadece kabarık olmakla kalmayıp pul, payet, simli gelinlik modelleri ve daha birçok süslemeyle göz kamaştırıyor. El işçiliği bakımından oldukça emektar bir model olan kaburga gelinlikler 2021 gelinlik trendleri arasında en nadide seçenekler arasındadır.

Kaburga Gelinlik Fiyatları

İhtişamlı ve gösterişli yapılarıyla gelin adaylarının gönüllerini kazanan kaburga gelinlik modelleri işçiliği, ışıltısıyla adeta göz kamaştırmaktadır. Hacimli yapısı işleme, kumaş, dantel gibi malzemeleri fazlasıyla kullanmayı gerektiriyor. Maliyeti fazla olduğu için bu durum fiyatına da yansıyor. 2021 kaburga gelinlik fiyatları gelinlik fiyatları içerisinde en yüksek fiyata sahiptir. Bunun en belirgin nedeni ise el işçiliğidir. Işıltılı görünüm sağlaması için özenle dikilen her bir taş, 2020 kaburga gelinlik fiyatlarını artırmaktadır. Kaburga gelinlik modelinin fiyatını artıran bir diğer faktör ise özel dikim tercih ediliyor olmasıdır. Özel dikim gelinlikler kişinin beden ölçüleri alınarak dikildiği için fiyatı yüksektir. Kaburga gelinlik için ise bu fiyat daha da yükselmektedir. Bunun nedeni ise diğer A kesim gelinlik, prenses gelinlik, helen gelinlik ve balık gelinlik modellerine göre bu modelin dikiminin daha zor ve daha çok emek gerektirmesidir. Bir diğer etken ise Gelinlikte kullanılacak malzemeler ve aksesuarlardır. Gelinliğin kaburga tarlatanlı olması kullanılacak kumaşın daha çok tüketilmesine neden olacaktır. İpek oranı yüksek tercih edilen kumaş her metre eklendiğinde fiyatı artıracaktır.

2021 kaburga gelinlik fiyatları, bütçeyi aşan bir model beğenildiğinde ise kiralama seçeneği sunar. Bütçeye uygun gelinlik sahibi olmak isteyen ya da gelinliği dolapta yıllandırmak istemeyen her gelin adayı kiralama seçeneğinden faydalanabilir.
Gelinlik alınırken, gelinlik için ayırılan bütçe aşılmayacak şekilde uygun fiyatlı modeller gözden geçirilmelidir. Böylelikle bütçe aşımı olmadan hayali kurulan gelinliğin sahibi olunabilir.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705904,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/gelinlik-modelleri/kaburga-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}