Kaburga Tesettür Gelinlik Modelleri

Kaburga Tesettür Gelinlik Modelleri Sık Sorulan Sorular

Prenses model kabarık gelinlik ya da balo tipi gelinliklerden türeyen yeni nesil gelinlik modeli kaburga gelinlik modelidir. Dubai prenseslerinin gelinlik modasına kazandırdığı günden itibaren tesettür gelinlikler arasında da yerini hemen aldı. Gösterişli gelinlik modelleri seven kapalı gelin adayları tarafından beğeniyle karşılandı. Kaburga tesettür gelinlik, gelinliğin tarlatan şeklinden ismini alır. Gelinliğe hacim veren tarlatan, dalgalı bir diğer ifadeyle bombeli olarak şekillenir ve kaburga ismini alır. Kaburga tarlatanın üzerine geçirilen etek, dalga şeklini alarak kusursuz bir görünüm sağlar. Kaburga gelinlik, bedenin üst kısmını sıkıca sarar ve belin inceliğine vurgu yapar. Gösterişten taviz vermeyen, göz alıcı ve hacimli eteğiyle bel bölgesi kalın olan ve kısa boylu gelin adayları dışında tüm vücut tipleri için uygundur. Kaburga tesettür gelinlik, hacimli eteğinin sağladığı avantajla tüm kusurları gizlemede oldukça iyidir. Özellikle basenlerinden şikayetçi kapalı gelin adayları için doğru tercihtir. Bu gelinliğin tercih edilmesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta damat adayının boyu ve kilosudur. Kısa boylu ya da zayıf damat adaylarına eşlik ederken giyilecek kaburga tesettür gelinlik, damat adayını gölgede bırakabilir. Bu nedenle bedensel uyumun sağlanması için bu kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Kaburga tesettür gelinlikte diğer gelinliklerde olduğu gibi etek boyutları çeşitlenir. Uzun, kuyruklu ve U şeklinde uzanan etek kesimleri vardır. Düğün alanı konseptine göre etek kesimi seçimi belirlenebilir.

Kaburga tesettür gelinlik, hacimli yapısından dolayı oldukça ağırdır. Gecenin sonuna doğru taşımakta zorluk ya da yorgunluk oluşturabilir.
Uzun kuyruklu kaburga tesettür gelinlik, tarihi mekanlar, lüks oteller ya da yalıda dünya evine girecek gelin adayları için uygun bir tercih olmakla birlikte kuyruksuz etek kesimine sahip kaburga tesettür gelinlikler, yaz düğünleri havuz başı ve kır düğünleri için uygun bir tercihtir.

KABURGA TESETTÜR GELİNLİK MODELLERİ

Tesettür gelinlikler içerisinde en gösterişli ve ihtişamlı olan kaburga tesettür gelinlik modelleri, masalsı bir stile sahip olmak isteyen gelin adayları için birçok model alternatifi sunmaktadır. Kaburga tesettür gelinlik modellerinde dikkat çeken ilk detay simli ve parlak pul payet işlemeler. Düğün mekanına girildiği ilk dakikada bütün dikkatleri üzerine çekecek ışıltılı payetler, anında masal prensesine dönüştürmeyi sağlamaktadır.

Daha sakin model arayışında olanlar için ise geometrik desenli kaburga tesettür gelinlik modelleri önerilmektedir. Gelinliğin hacimli yapısını geometrik desenlerle dengeleyerek şıklık vadediyor. Gelinliği olabildiğinde hacimli ve katmanlı isteyen gelin adayları için etek bölümüne katlar eklenen modeller alternatif olarak düşünülmektedir. Üst bedeni ve omuzları zayıf olan gelin adayları için iddialı bir seçenek olabilir.

Vücut hatlarına güvenen ve gösterişli model arayan gelin adayları için kusursuz bir tercih yarım balık kaburga tesettür gelinlik modelleridir. Diz hizasına kadar vücudu kavrayan ve dizden itibaren açılan etek modelinin alt kısmı kaburga tarlatandan oluşur. Genellikle yemek organizasyonlarından oluşan düğün davetlerinde uygun bir tercih olarak düşünülmektedir.
Asilliği ve ihtişamı bir arada arayan gelin adaylarının kalbini fethedecek bir diğer tesettür kaburga gelinlik modeli de tamamen satenden oluşan modellerdir. Saten kumaşın parlaklığı hem sadeliği hem de kusursuzluğu simgeler. Kol bölgesinde ve bel bölgesinde minimal işlemeler de saten kumaşta kullanılan detaylardandır.
Fransız dantelinin her gelinliğe yakıştığı gibi bu modelde de kusursuz göründüğü kaçınılmak bir gerçektir. Kaburga tesettür gelinlik modellerinin tamamında ya da kol bölümünde Fransız dantelinin romantik etkisini görmek mümkündür.

Kaburga tesettür gelinlik modellerinin ihtişamlı görünümünü tamamlayacak aksesuarların seçimi çok önemlidir. Seçilen duvak boyutu, türban tasarımı, taç seçimi gelinliğin kumaşına, detaylarına göre seçilmelidir. Kaburga tesettür gelinlik modellerinde duvak boyutu olarak parmak ucu hizası duvak tipleri tercih edilmektedir. Gelinliğin gösterişli yapısını gölgelememek adına bu boydaki duvak tipleri ideal bir tercih olacaktır.

2023 KABURGA TESETTÜR GELİNLİK MODELLERİ

Gelinlik telaşı içerisinde olan 2023 gelin adayları için kaburga tesettür gelinlik modelleri tüm ihtişamıyla mağazalarda yerini almış durumda. Masalsı bir düğün planlayan gelin adaylarının ilk tercihi kaburga tesettür gelinlik modelleri oluyor. Katmanlı ve bombeli etek kesimine sahip 2023 kaburga tesettür gelinlik modellerinde ışıltılı taşlar ve parlak payetler göze çarpıyor. Düğün gününde göz alıcı görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları bu modele gönlünü kaptırmış durumda. Gelinliğin üst bölümünde ve yoğun olarak etek bölümünde kullanılan taşlar, zengin görüntüsüyle davetlileri kendine hayran bırakıyor.

Abartıdan uzak ama dikkat çekici ve bir o kadar da sofistike bir model arayan kapalı gelin adayları için ise saten kumaştan dikilen modeller önerilmektedir. 2023 kaburga tesettür gelinlik modelleri içerisinde en sade model saten kumaştan tasarlanan modellerdir. Satenin sade ve net dokusu, bombeli kaburga tarlatan üzerinde dalgalanarak klas stil oluşturur.
2023 gelinlik trendlerinin uzun kuyruklu etek kesimleri, kaburga tesettür gelinlik modellerini de etkisi altına almış durumdadır. Kuyruğun uzunluğu arttıkça etkileyicilik oranı da bir o kadar artıyor. Tarihi mekanlar ve şık balo salonları için uygun olduğu söylenebilir.

2023 bahar ve yaz gelinleri için ise üç boyutlu çiçek desenleri ve nude tonlarında renk alternatifleriyle seçenekler sunuyor. Havuz başında ya da iyi organize edilmiş bir kır düğününde 2023 kaburga tesettürlü gelinlik modellerini görmek mümkün.

2023 kaburga tesettür gelinlik modellerinin hareketli ve gösterişli yapısına uygun olarak aksesuar seçimi yapılmalıdır. Özellikle türban modeli iyi belirlenmelidir. 2023’nin tesettürlü gelinlik trendleri arasında sadelik ve minimallik ön plandadır. Trendi yakalamak isteyen gelin adayları sade türban modeli tercih ederek tüm ilgiyi gelinlik üzerine çekebilir.
Masalsı bir organizasyonla dünya evine girecek gelin adayları için 2023’nin kaburga tesettür gelinlik modelleri doğru bir tercih olacaktır.

2023 KABURGA TESETTÜR GELİNLİK FİYATLARI

Dubai prenseslerinin tesettür gelinlik modasına kazandırdığı kaburga gelinlik modelleri 2020 yılı itibariyle hemen hemen her koleksiyonda yerini almış durumdadır. İşçiliği, markası ve kumaşına göre fiyatları değişmektedir. Cesur ve iddiayı isteyen her gelin adayı için uygun bir seçenek olan bu model, tesettür gelinlik modelleri içerisinde en yüksek fiyata sahip modeldir. 2023 kaburga tesettür gelinlik fiyatlarının yüksek olmasının sebebi kullanılan malzemeler ve el işçiliğidir. Bombeli eteğin üzerinde bulunan her bir detay kaliteli taşlar kullanılarak dikilmektedir.

2023 kaburga tesettür gelinlik fiyatları içerisinde yüksek fiyata sahip bir diğer model ise özel dikim gelinliklerdir. Özel dikim gelinlikler diğer modellere göre daha pahalıdır. Daha uzun sürede hazırlanması ve bu süreçte el emeğiyle özel olarak tasarımcılar tarafından dikilmesi pahalı olmasının sebebidir. Fiyat belirlemede bir diğer kriter kumaş ve işlemelerdir. Gelinlikte kullanılacak malzemeler ve aksesuarlar gelinliğin fiyatını etkiler. Örneğin; kaburga tarlatan bombeli yapısından dolayı fazla kumaşa ihtiyaç duyacaktır. İpek oranı yüksek tercih edilen kumaş her metre eklendiğinde fiyatı artıracaktır.

2023 kaburga tesettür gelinlik fiyatları, bütçeyi aşan bir model beğenildiğinde ise kiralama seçeneği sunar. Bütçeye uygun gelinlik sahibi olmak isteyen ya da gelinliği dolapta yıllandırmak istemeyen her gelin adayı kiralama seçeneğinden faydalanabilir.

Gelinlik alınırken, gelinlik için ayırılan bütçe aşılmayacak şekilde uygun fiyatlı modeller gözden geçirilmelidir. Böylelikle bütçe aşımı olmadan hayali kurulan gelinliğin sahibi olunabilir.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705990,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-gelinlik-modelleri/kaburga-tesettur-gelinlik","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}