Nişanlık Sık Sorulan Sorular

Nişanlık seçimi yapılırken önemli ölçütler nelerdir?

Nişanlık seçiminde vücut tipi en önemli ölçütlerden biridir. Temelde 4 vücut tipi vardır; armut, elma, dikdörtgen ve kum saati. Armut vücut tipine sahip gelin adayları nişanlık seçiminde belden aşağı açılan modeller tercih etmelidir. A kesim modeller tercih etmek basenleri gizlemede yardımcı olacaktır. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz nişan elbiseniz bel oyuntunuzu ortaya çıkarmalı veya yırtmaçlı tercih ederek dikkatleri başka yere çekmeli.
Vücut tipi kadar göz önünde bulundurulması gereken bir diğer ölçüt ise mevsimsel koşullar yani nişanın yapılacağı zamandır. Eğer açık havada yapacaksanız ve mevsimlerden yaz ise açık tonlar, çiçek desenli modeller, kış nişanıysa daha koyu tonlar ve uzun kollu modeller tercih edebilirsiniz. Nişan mekanına uygun nişanlık seçmek ise bir diğer önemli ölçüttür. Evde sade bir nişan ise mini veya midi boy nişanlıklar, gösterişli bir mekansa kabarık veya balık model tercih edebilirsiniz.

Nişanlık kumaşı nasıl olmalı?

Nişanlıklarda en çok kullanılan kumaşlar şifon, ipek, organze tül, tafta, ipek ve Fransız dantelidir. Burada önemli olan sizi rahat ettirecek ve terleme yapmayacak bir kumaş türü tercih etmek. Mevsimsel koşulların göz önünde bulundurulduğu bir tercih yapmak nişan gününüzü güzel geçirmenizi sağlayacaktır.
Nişan mekanı olarak bahçe, kır gibi doğa ile iç içe bir alan tercih ettiyseniz tül kumaşlar tercih edebilirsiniz. Tatlı esintilerde uçuşan etekleriniz hoş bir görüntü vadedecektir. Kapalı bir mekan ise saten, tafta, Fransız danteli gibi daha gösterişli kumaşlar tercih etmelisiniz. Özellikle saten ve Fransız danteli uyumu gösterişli bir mekan için nokta atışı olacaktır.
Nişanlık kumaş seçiminde önemli son ölçüt ise içerisinde ne kadar rahat olduğunuzla ilgilidir. Hareket özgürlüğünüzü kısıtlayacak kumaşlar yerine sizin rahat etmenizi sağlayacak kumaşlardan tasarlanan nişanlıklar gece boyu sizi rahat ettirecektir.

Vücut tipime ve ölçüme uygun nişanlığı nasıl seçebilirim?

Gelin adaylarının kusursuz görünmelerini sağlayacak en temel etken vücut tipinin tanınmasıdır. Elma vücut tipine sahip gelin adaylarımız nişanlık seçimlerinde A kesim modeller tercih edebilir. Aynı zamanda göbek bölgesindeki fazlalıklar gizlenecek ve bel oyuntusu ortaya çıkacaktır. Boy olarak uzun ve armut vücut tipine sahipseniz A kesim modeller, kabarık modeller tercih edebilirsiniz. Uzun boylu gelin adaylarımız nişanlıklarını kabarık modeller tercih edebilir. Ancak boy olarak kısa ve armut vücut tipine sahipseniz belden aşağı açılan A kesim modellere yönelmelisiniz.
Kusursuzluğun simgesi kum saati gelin adaylarımız için ise alternatifler oldukça fazladır. Vücut oyuntuları tam oran olan gelinlerimizde balık model kusursuz duracaktır. Bununla birlikte mini veya midi modeller, A kesim ve helen tarzı modeller yine kusursuz bir görünüm vadedecektir. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarımız için ise bel oyuntusu oldukça önemlidir. Üst gövdenin dümdüz inmesini kesmek için korse etkili modeller veya beli ortaya çıkaracak kemerli modeller doğru tercih olacaktır. Aynı zamanda bel oyuntusundan ziyade dikkatleri başka yöne çekmek isteyenler için ise yırtmaçlı modeller tercih edilebilir.

Nişanlık modellerinde aksesuar olarak neler kullanabilirim?

Nişan elbisenize ve saç modelinize karar verdiniz. Görünümünüzü tamamlamak için ışıltılı saç aksesuarları ve ayakkabı seçimine geldi sıra. Nişanda saça takılan aksesuarları, nişan saçı modeline, nişan saçı da elbiseye göre belirlenir ve birbiri ile uyum içinde olması gerekir. Topuz, açık, atkuyruğu ya da örgülü. Sade bir topuz tercih etmişseniz minik çiçekli minimal taraklı saç tokaları tercih edebilirsiniz. Saçlarınız açık olacaksa nişanlığınızın renklerine uygun taç kullanabilirsiniz.
Taç kadar önemli ayakkabı tercihiniz ise sizi hem şık göstermesi hem de rahat etmeniz açısından önemlidir. Evde sade bir nişan için az topuklu stiletto veya bant detaylı ayakkabılar şık bir görünüm sunar. Nişanınız bahçede veya kırdaysa o zaman dolgu topuk veya kalın topuk ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Mekâna göre nişanlık seçimi nasıl olmalı?

Nişan törenleri gelin adayının evinde yapılacağı gibi bir mekanda da gerçekleştirilebilir. Mekan olarak ev değilse ve akşam olacaksa uzun etekli, gün batımı veya evde olacaksa mini veya midi boy nişanlık tercih edilmelidir.
Evde nişan için kısa ve çok kabarık olmayan nişanlıklar, dantelli modeller en yakışan tercihlerdir. Çünkü evde alan dar olduğu için rahat hareket edilmesi gerekir. Mini boy nişanlıklar oldukça şık bir tercih olacaktır. Gündüz ve açık havada yapılacak ise düz kesim şifon elbiseler tercih edilebilir. Gece şık bir mekanda nişan töreni gerçekleşecekse prenses model kabarık elbiseler veya şık bir balık model tercih edilebilir. Tabi ki her zaman olduğu gibi vücut tipimize uygun tercih yapmayı unutmuyoruz.

2021 Nişanlık Trendleri nelerdir?

2021 yılında bizleri nostaljik, romantik ve fresh modeller bekliyor. Her yıl seneni trend renklerini açıklayan pantone renkleri nişanlık trendlerine de ilham veriyor. 2021 nişan törenleri sade ve samimi ortamlarda gerçekleştiği için pastel tonlarda renkleri görmek mümkün. Pembe mavi gibi renkler hoş ve romantik bir görünüm vadediyor. 90’lı yılların popülerliğini günümüze taşıyan degaje yaka nişanlıkların favorisi oluyor. Halter ve hakim yakalar ise güç ve omuzları ortaya çıkarmasıyla her gelin adayının kalbini çalıyor. Zarif ve şık bir görünüm sağlayan bu trend yaka tipinin ortadan ayrılmış düz saçlarla yakıştığını da söylemeden geçmeyelim.
Robadan etek kesimine sahip nişanlıklar 2021’i adeta taçlandıracak. İnce askılar ve hacimi kumaşlardan tasarlanan bu modelleri özellikle ters üçgen ve dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları tercih edebilir. Retro bir tarz olan kabarık kollar ise 2021 nişanlık trendleri arasında en sevilenlerden. Güçlü bir görünüm vadeden kabarık omuzlara fırfır etekler eşlik ederek özgür bir ruh sunuyor. Maksi fiyonklar yine 2021’in en sevilen detaylarından sırtta belde veya omuzlarda sıkça göreceğimiz fiyonklarla 2021’in trendlerini yakalamak mümkün.

Evlilik öncesi ilk adım olan nişan, ailelerin gelenek ve göreneklerine göre farklılık gösterebilir. Bazı aileler düğün gibi ayrıntılı olan bir konsept belirlerken, bazıları ise çok sade tercih edebilir. Bu törenler, bahçe, ev veya düğün salonu gibi mekânlarda yapılabilir. Nişan merasimlerinin en özel parçası da kuşkusuz gelin adayının giyeceği kıyafettir. Belirlenen konsepte uygun olarak gelin adayı kendisi için nişanlık modelleri seçebilir.  Her gelin adayı hayalinde birkaç tane nişanlık modeli belirler. Gelin adayı, A kesim, balık, kaburga, helen, prenses nişanlık modelleri arasından tarzına, vücuduna, belirlenen konsepte en uygun olanı seçer. Hangi modeli seçerse seçsin gecenin parlayan yıldızı olmak için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür. Siz de en yeni nişanlık modelleri arasında bulunan çeşit çeşit renklerden birini seçerek, en önemli gecenizin parlayan yıldızı olabilirsiniz.

En Güzel Nişanlık Modelleri

İster standart beden  isterseniz büyük beden nişanlık modelleri ile her beden hitap eden modeller seçenekler arasındadır. Vücut tipinize ve ölçülerinize göre sizi en iyi gösterecek olan pek çok model arasından tarzınıza en uygun olana karar verebilirsiniz. Prenses nişanlık modelleri, gösteriş ile ihtişamı bir arada isteyen gelin adaylarının tercihi olabilir. Kabarık nişanlık modelleri arasında yer alır. Belden başlayarak hareket ve hacim kazanan bu modeli, atletik bir vücut tipine sahip, geniş omuzlu gelin adayları rahatlıkla tercih edebilir. Hareketli yapısıyla basenleri gizler. İnce belli, armut vücut tipine sahip gelin adayları için idealdir. Kabarık taşlı nişanlık modelleri arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. A kesim nişanlık modelleri, vücudunuzun üst bedenini sararak A harfi şeklinde belden aşağı iner. Kullanım yönünden en rahat modeller arasındadır. Armut ve elma vücut tipine sahip gelin adaylarının bel ve basen bölgelerindeki fazlalıkları gizleyerek, vücudunun dümdüz görünmesini sağlar. A kesim, nişanlık elbise sade modelleri arasında yer almasına rağmen göz alıcıdır. Helen nişanlık modelleri, geçmişin modasını günümüze taşır. Antik yunandan ilham alınarak tasarlanan modeller, üst kısım tam oturan ve su gibi akarak aşağı inen etek kısmı ile gösterişten uzak, sade ve duru bir güzelliğe sahiptir. Özgür ve zarif ruhlu kadınların sıkça tercih ettiği bir model ile alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. Kat pileli etekler, renkli işlemeler ve uçuşan kol modelleri arasından tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Balık nişanlık modelleri, vücudu kalçaya kadar sımsıkı sarıp, kalçadan sonra genişler ya da vücudu dize kadar sımsıkı sarar, dizden sonra genişler. Bu modele denizkızı modeli de denilebilir. Kum saati vücuda sahip gelin adayları için ideal bir modeldir. Kusursuz bir görünüm için iddiayı sevenlerin tercih ettiği bir modeldir. Kaburga nişanlık modelleri, Arap modasından etkilenen, ismini nişanlığın tarlatanından alan bir modeldir. Kaburga tarlatanın üzerindeki etek size muazzam bir görünüm sağlar. Belin üst kısmını sararak, tarlatan ile bombeli bir görünüm sağlar. Vücudunuzda sizi rahatsız eden tüm kusurlarınızı örter. Ağır yapısı ve hareketi kısıtlayan geniş eteği olmasına rağmen çok sık tercih edilen modeller arasında yer alır. Gösterişli, iddialı ve şık bir modeldir.
Birbirinden şık, birbirinden gösterişli ve her tarza uygun modeller arasından beğendiğiniz modeli seçerek en anlamlı gününüzün çok mutlu geçmesini sağlayabilirsiniz. Yeni sezon nişanlık modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Nişanlık Abiye Modelleri Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her gelin adayı düğün öncesi yapılan ilk resmi merasim olan nişanda çok güzel görünmek ister. Vücut tipi, mekan, yer, kumaş gibi birkaç püf noktaya dikkat ederseniz, alacağınız tuvalet nişanlık modelleri ile muazzam görünebilirsiniz.

  1. Temel olarak armut, elma, dikdörtgen, kum saati gibi 4 vücut tipinden sizin hangisi olduğunuza karar vermelisiniz. Seçeceğiniz doğru kesim bir model ile gözleri vücudunda kusurlu gördüğün bölgeden uzaklaştırabilirsiniz.
  2. Ten renginize uygun renkte nişanlık modelleri ile şık ve sade bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gold rengi nişanlık modelleri sadeliği sevmeyenlerin tercihi olabilir ya da lacivert, lila, pembe, yeşil, bordo nişanlık gibi farklı renkler de tercih ederek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.
  3. Nişanınızı yaptığınız mevsime uygun modelleri tercih ettiğinizde sorun yaşamazsınız. Kış mevsiminde ya da çok rüzgarlı bir havada uçuş uçuş midi boy nişanlık tercih etmek zor durumda kalmanıza sebep olabilir. Ya da çok sıcak bir günde kadife nişanlık modellerinden birini tercih etmeniz rahat hissetmenizi engelleyebilir.
  4. Mekana uygun kıyafet seçmeniz gerekir. Örneğin; eğer nişan evde olacaksa sade ve dizüstü modelleri tercih edebilirsiniz. Düğün salonunda olacaksa renkli kabarık nişanlıklar seçenekler arasında yer alır.
  5. Saten, şifon, tafta, organze, ipek, Fransız danteli, tül ve saten nişanlık modellerinde en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer alır. Nişanlık kıyafetler seçerken mevsimine uygun, terletme yapmayan ve vücudunuzu fazla sıkmayan kumaşlar tercih ederseniz daha rahat bir nişan töreni geçirebilirsiniz. Örneğin; nişan için büyük kapalı alanları yani düğün salonu gibi yerleri seçtiyseniz tafta, saten gibi gösterişli kumaşları tercih edebilirsiniz. Eğer kır alanı ya da bahçe gibi bir yer seçtiyseniz nişanlık elbise modellerinde tül kumaşları tercih etmeniz daha doğru olabilir.
  6. Kullanılacak aksesuarların doğru seçimi şıklığınıza zarafet katabilir. Taşlı nişanlık modelleri ya da incili nişanlık modelleri gibi fazla hareketli nişanlıklarda az ve sade aksesuar kullanmak yerinde olur.

Cazip Fiyatları İle Nişanlık Elbise Modelleri

Hemen hemen her bütçeye hitap eden nişanlık modelleri arasından sizin için en uygun olana karar verebilirsiniz. Nişanlık fiyatları belirlenirken pek çok kriter fiyata etki edebilir. Şifon, saten gibi kullanılan kumaş çeşidi, helen, balık gibi kesim tarzları, kullanılan inciler, taşlar, üzerinde bulunan işleme detayları bir nişanlığın fiyatının belirlenmesindeki unsurlar olarak sayılabilir. Örneğin; nişanlığın üzerinde bulunan taşın, incinin kullanıldığı miktar ve kalitesi de fiyatı belirlerken bir kriter olabilir. Ya da kullanılan dantel çeşidi. Fransız danteli kullanılan modeller fiyat açısından avantaj sağlamayabilir. Hazır dikim nişanlıkların fiyatı, ünlü bir tasarımcıya ait modellere göre daha cazip olabilir. Fransız model nişanlıklar diğer modellere göre daha yüksek maliyetli olabilir. Zümrüt yeşili, mor, mavi, siyah, kırmızı nişanlık gibi geniş renk yelpazesine sahip nişanlık modelleri, gelin adaylarının beğenisine sunulur. V yaka, uzun kollu, taş işlemeli, 3D işlemeli, kristal taş işlemeli, kayık yaka, omuz askılı, kalın askılı nişanlık modelleri ve kısa kollu nişanlık modelleri gibi geniş ürün yelpazesine sahip nişanlıklar seçenekler arasında yerini alır. Yazlık ve kışlık nişanlık olarak ayrılan modellerden mevsime uygun olanları tercih edebilirsiniz. Yeni sezonlardan beğendiniz bir nişanlık modeli bütçenizi aşıyorsa, kiralama seçeneği değerlendirebilirsiniz. kendilerini tamamen özel hissetmek ve hayalinizdeki gelinliğe sahip olmak isterseniz de özel dikim seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Ayırdığınız bütçenize en uygun seçeneği değerlendirebilirsiniz.
Birbirinden şık ve modaya ayak uyduran modelleri ile nişanlık nereden alınır? Soruna en güzel cevabı, nişanlık fiyatları her kesimden bütçeyi kucaklayan, geniş ürün yelpazesine sahip Yeşim Gelinlik verir. Güzelliğinize zarafet katacak hazır, özel dikim ya da tasarım nişanlık modelleri arasından istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz.

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705872,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/nisanlik","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}