Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli Gelinlik

Pelerinli gelinlik 2021 senesinden bu yana her gelin adayının ihtişamlı görünmesine yardımcı olan detaylar içeriyor. Bu kusursuz gelinliği birçok kadın giymek istiyor. Gelinliğinin asalet dolu olmasını isteyen her kadın, tercihini pelerinli gelinlik modellerinden yana kullanıyor. Pelerinli gelinlik modeli özellikle tesettür gelinlikler için farklı bir yere sahiptir. Bahsi geçen orijinal görünümlü pelerinli gelinlikler, özellikle lüks düğünlere büyük bir uyum sağlıyor. Gelinliğin pelerin kısmı tül ayrıntılardan oluşturulacağı gibi saten gibi kumaşlardan da tasarlanabilir. O zaman ortaya çıkan gelinlik modeli ise diğer gelinliklere göre biraz daha muntazam bir tasarıma sahip oluyor. Pelerinli gelinliklerin tesettür modelleri de vardır. Herkese hitap eden bir gelinlik modeli olan pelerinli gelinlikler, çok yönlü olduğu için de hayli seviliyor. Bu harika gelinlikleri hemen hemen her tasarımcı oluşturuyor. Fakat bu gelinliklerin yaz mevsiminde kullanılmaması gerekiyor. Mümkünse sadece sonbahar ve kış düğünlerinde kullanılmalı. Çünkü yapı olarak terletebilir, yazın rahatsızlık verebilir. Ama diğer mevsimlerde bu tür sorunlar yaşanmaz. Böylece gelin adayları kendini oldukça konforlu hisseder. Pelerinli gelinliklerin konforlu hissettirmesinin yanında şık durması da dikkatleri üzerine toplamasına neden oluyor. Birçok ünlü tasarımcının fikirlerine göre pelerinli gelinlik modası önümüzdeki beş sene daha sürecek gibi görünüyor. Çünkü herkes bu masalsı görünümden çok fazla hoşlanıyor. Pelerinli gelinliklerin kişiyi olduğundan çok daha uzun gösterdiğini de eklemiş olalım. 

Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik pelerin formunda olduğu zaman herkesin beğenisini kazanıyor. Pelerinli gelinlik modelleri kendi içerisinde birçok farklı kulvara ayrıldığı için seçenek sayısı da artmış oluyor. Bu gelinlik modelleri arasında en revaçta olanı ise ipek ve saten kumaş karışımlı pelerin seçeneğidir. Bunun yanı sıra birçok kişi taşlarla süslenmiş pelerinlerden de hoşlanıyor. Bu marjinal görünümün oluşmasını sağlayan demir detaylar da yine pelerinlerin üzerinde yerini alıyor. Gotik tarz bu senenin en iyi moda akımlarından birini oluşturuyor. Özellikle straplez olan pelerinli gelinlik modelleri her gelin adayının hayallerini süslüyor diyebiliriz. Pelerinli gelinliklerin oluşturduğu genel hava her zaman masalsı yöndedir. Kişi bu gelinliklerden giydiği zaman sahiden de kendini prenses gibi hisseder.

Gelinlik Üstüne Siyah Pelerin

Gelinlik üstüne siyah pelerin giyme modası, bundan elli sene öncesine dek dayanan bir gelenek gibidir aslında. Gotik giyim tarzının öncüleri arasında yer alan siyah renk, gelinlik pelerini ile birleşince marjinal bir tarz meydana geliyor. İsteyen herkes beyaz gelinlik üzerine siyah pelerin takabilir. Fakat genel olarak uyumlu olması açısından siyah gelinlik üzerine siyah pelerin eklemek çok daha estetik bir görünüm sunacağı için bu yol tercih edilir. Çeşitli takılar ve aksesuarlarla da siyah pelerin görünümü desteklenebilir. Makyaj da elbette bu görünüme en uygun biçimde özenle yapılmalıdır. Gelinlik üstüne siyah pelerin geleneği  birçok kadının dikkatini çekiyor. Kimisi bu tarzı denemeye cesaret edemiyor olsa da günümüzde artık birçok kişi yeni türdeki tarzlara açık hale gelmiştir. Bu durumda yapılması gereken şey aslında çok basittir. Alanında uzman bir gelinlik üretim firmasından ya da gelinlik tasarımcısından en şık siyah pelerin seçilmelidir. Göz alıcı bir tarz oluşturma noktasında bu gibi kıstaslar hayli önem taşır. Siyah rengin asaleti ise kesinlikle görülmeye değer.

Gelinlik Üstüne Kırmızı Pelerin

Kırmızı Başlıklı Kız masalından esinlenen bir görüntü oluşturmak artık hiç de zor değil. Gelinlik üstüne kırmızı pelerin eklendiği zaman ortaya harika bir görünüm çıkmış oluyor. Kırmızı pelerin bölümü özellikle saten kumaşlardan seçilir. Çünkü saten kumaşlar her zaman yumuşak ve parlak bir formda olurlar. Özellikle kırmızı renkte saten kumaş yapısı üzerine dantel işlemesi de görülür. Bu durumun asıl nedeni ise saten ve dantel kumaş çeşitlerinin her zaman birbiriyle uyum içerisinde olmasıdır. Gelinlik üstüne kırmızı pelerin seçerken isteyen uzun isteyen kısa pelerin istediğini belirtebilir. Pelerinin gelinliğin üzerinde durmasını sağlayan bir kısmı vardır. Eğer ki gelinlik pelerinle birleşik halde değilse, uzman bir terziye de gönül rahatlığı ile diktirilebilir. Bazı pelerin kumaşlarının astar kısmı kaymayan kumaşlardan yapıldığı için diktirmeye gerek olmayan durumlar da oluşabilir. Özellikle iç kısmı astarlı olan kırmızı renkli pelerinler gelinliğin üzerinde daha dik bir şekilde durabiliyor. Bu da aslında bir bakıma gelin adayları adına hiçbir sorun yaratmamış oluyor, böylece herkes memnun kalıyor.

Pelerinli Tesettür Gelinlik

Pelerin kol gelinlik modelleri her zaman için modern seviyede kusursuz bir görünüm oluşturmaya yardımcı olur. Bu özel tasarıma sahip gelinliklerin her biri de gelin adaylarının beğenisini kazanır. Minimal bir tarzı benimseyenlerin bile dikkatini çekmeyi başaran pelerinli tesettür gelinlik modelleri, tesettür gelinlik çeşitleri arasında en çok sevilenlerden biri olmaya başladı. Pelerinin yere kadar inen formu da, kısa olan formu da kullanılıyor. Her iki şekilde de ürünü kullanmak mümkün hale gelmeye başlıyor. Pelerin kol gelinlik modelleri arasından en yoğun ilgi gören detaylardan bir diğeri de pelerin üzerinde yer alan taş ve işlemelerdir. Şatafatlı gelinliklerden hoşlanan her genç kadın bu gelinliklere büyük bir hayranlık duyuyor.

Gelinlik Üstüne Pelerin

Gelinlik üstüne pelerin giyme fikri 90’lı yıllardan bu yana aktif olarak kullanılıyor. Öyle ki bu gelinlik modelleri, hem masalsı görünüyor hem de gelin adaylarına aşırı derecede marjinal bir hava veriyor. Bu marjinal detayları sürdürmek adına kişi pelerinini en güzel şekilde seçmelidir. Bu seçimi gerçekleştirirken kumaş kalitesi, işçilik ve daha birçok detaya önem verilmesi lazımdır. Böylece düğün geldiği an gelin adayı kendini konforlu hisseder, pelerini ile çok daha rahat hareket eder. Gelinlik üstüne pelerin alma fikrinin eski senelerden geliyor olması gelinlik üzerinde nostaljik bir enerjiyi de uyandırmış oluyor. Vintage parçalardan hoşlanan kadınların beğenisini kazanan gelinlik üstüne pelerin trendi uzun süre boyunca devam edecek gibi.

Kapşonlu Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik için pelerin modelleri her kumaş türünde üretilebilir. Bu yüzden de ortaya model çeşitliliği çıkar. Kapşonlu pelerinli gelinlik modelleri de en sevilen stillerden birini meydana getirir. Bu gelinlik modeli, adeta kırmızı başlıklı kız masalındaki karakterin beyaz gelinlikli hali olur diyebiliriz. Ortaya çıkan bu muhteşem görüntü, kendine özgü ayrıntılar içeren makyajlarla desteklenebilir. Günümüzde birçok markanın kapşonlu pelerinli gelinlik modeli mevcuttur. Hem sevimli hem de çekici görünen bu gelinlikler, en çok da kır düğünlerinde kendine yer bulur. Bunun yanı sıra kokteyl türündeki düğünlerde de kapşonlu pelerinli gelinlik modelleri kullanılabilir. Sempatik bir tarzın kapılarını açmak isteyen herkes bu gelinlikleri mutlaka uzun uzun incelemelidir. 

Pelerinli Gelinlik Fiyatları

Pelerin model gelinlik fiyatları her evlilik hazırlığı yapan bireyin merak ettiği ve sık sık araştırdığı konulardan bir tanesi oluyor. Fiyatlar her geçen gün hem artıyor hem de yüksek düzeyde azalıyor. Ortalama bir fiyat aralığı belirtilse bile net bir rakam söylemek olanaksızdır. Çünkü her ürünün malzeme kalitesi ve işçilik düzeyi birbirinden farklı haldedir. Bu da genel pazar ve fiyat dengesini en üst düzeyde etkilemiş olur. Sektörde 10 bin TL’ye de 500 bin TL’ye de pelerinli gelinlik vardır. Önemli olan şey ise gelin adayının sevdiği kriterleri belirleyip bu doğrultuda hoş görünümlü pelerinli bir gelinlik seçmesi ile ilgilidir. Bu şekilde her şey yolunda gider. 

 

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705955,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/ozel-koleksiyonlar/pelerinli-gelinlik-modelleri","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}