Tesettür Bindallı

Tesettür Bindallı Sık Sorulan Sorular

1-) Tesettür Bindallı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tesettür bindallı modelleri içerisinde kaftan ve bindallı olmak üzere iki farklı model bulunur. Bindallı satenden, kaftan ise daha tok kumaşalar örneğin; kadife kumaştan oluşur. Kaftan elbise üzerine giyilirken bindallı içi ve dışı aynı olan takımdır. Burada önemli olan sizin vücut tipiniz ve kına gecenizin hangi mevsimde olduğuyla ilgilidir. Kına geceniz kış mevsimindeyse kaftan, yaz mevsimindeyse bindallı tercih edilmelidir.
Kabarık etekli tesettür bindallı giymek her gelin adayının hayalidir. Ancak boyunuz kısa ise tarlatansız tesettür bindallı tercih edilmelidir. Boy bakımından ideal bir ölçüdeyseniz rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tesettür bindallı seçerken tarlatanın tülden oluşmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tarlatan ne kadar genişse izler belli olacağı için çirkin görünecektir. Bu nedenle en ideal genişlikteki tarlatanlı tesettür bindallısı seçilmelidir.

2-) Tesettür Bindallı aksesuarları nelerdir?

Günümüzde kına geceleri modern ve geleneksel olarak ikiye ayrılıyor. Tercihiniz geleneksel kına gecesiyse taç, bindallı, kaftan ve Osmanlı kültürünü yansıtan geleneksel aksesuarlar tercih etmelisiniz. Bindallı ile birlikte olan taçlar, Başörtünüzle uyum içerisinde olan taşlı taç modelleri ve siz dans ettikçe dansınıza eşlik edecek hareketli kemerler tesettürlü bindallı aksesuarlarını oluşturur.
Geleneksel yerine modern eğlence düzenleyecekseniz tüllü ve pullu fesler, dans ederken kullanacağınız tefler, konuşma balonları ve kına el mumları tesettür bindallı aksesuarlarını oluşturur. Bununla birlikte aksesuar görünümü verecek hint kınası veya dövmelerde aksesuarlar içerisinde yer almaktadır.

3-) Tesettür Bindallı 2021 Trend Modelleri nelerdir?

2021 bindallı trendleri her sene olduğu gibi tüm ihtişamıyla gelin adaylarını kucaklıyor. Özellikle Dantel, renkli bindallılar, üç etek tesettür bindallıları 2021 de sıkça göreceğiz. Dantel 2021’in her sene olduğu gibi en çok tercih edilen kumaşıdır Tesettür bindallıları üzerinde sıkça göreceğimiz dantel, kıyafetlere hareket katmakla birlikte fazlasıyla şık ve zarif bir görünüm vadediyor. Bununla birlikte 2021’de bordo, kırmızı ve yeşil tonların dışına çıkılarak renkli bindallı modellerini sıklıkla göreceğiz. Lila, turkuaz, mor, pembe renklerinin hakim olacağı 2021 ‘de kına geceleri oldukça renkli görünecek.
Öte yandan standart klasik kesim etek seçenekleri algısı yıkılarak tesettür bindallı modelleri içerisinde arnavut şalvarı ve üç katlı etekleri göreceğiz. Klasik kaftan eteğinin üç ayrı bölüme ayrılmış hali olarak bizleri karşılayan bindallı modelleri gelin adaylarının gözdesi olacak.
2021 tesettür bindallı trendlerine ek olarak aksesuarlarda bir o kadar renkli ve hareketli olacak. İnci ve boncuktan yapılan taçlar, her sene güzelliğini koruyan Osmanlı motifli taçlar, Kabarık Çiçekli taçlar ve modern görünümlü taçlar her gelin adayının gönlünü fethedecek.

4-) Tesettür Bindallı Başı nasıl olmalı?

Tesettür bindallı başı modelleri son yıllarda modern ve minimal bir hale büründü. Bindallı modeline uygun tülle birlikte tasarlanan bindallı başı, gelin adayının yük şekline, makyaj tercihine, tercih ettiği eşarbın kumaşına göre çeşitlilik gösterir. Kuaförler tıpkı saç gibi bu kez de türbana şekil verir. Tesettür bindallı modelleri duvak ve eşarp şeklinde tasarlandığı gibi sadece eşarp olarak da tasarlanmaktadır. Sade kruvaze türban üzerine alına dökülen taşlı taçlar, çiçekli veya boncuklu taçlar gelin adaylarının kusursuz görünmesine olanak sağlıyor. Özellikle incili taçlar ve ışıltılı taşları sıkça tercih eden gelin adayları bindallısıyla birlikte kusursuz bir görüntüye bürünüyor.

5-) Tesettür Kaftan 2021 Trend modelleri nelerdir?

Tesettür kaftan bindallı modelleri 2021 yılında tüm renkleriyle gelin adaylarıyla buluşuyor. Ayak ucuna kadar uzanan astarsız olarak dikilen 2021’in son trendleri içerisinde yerini alan kaftan kadifemsi dokusuyla gönülleri fethediyor. 2021 tesettür kaftan trendleri özellikle renk zenginliğiyle dikkatleri seçiyor. Kırmızı bordo ve yeşil dışında mavi , turkuaz, pembe, turuncu , mor ve daha pek çok seçeneğiyle gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Kaftan kumaşı olarak kadife ve saten olmak üzere iki kumaş türü 2021 yılında da popüler. Kış aylarının vazgeçilmezi kadife yaz aylarının vazgeçilmesi ise saten olan tesettür kaftanlar göz kamaştırıcı etkiye sahip.
2021 yılında omuzlarda pelerinler, kollarda sarkaçlar, derin işlemeler ve arnavut şalvarını görmek kaçınılmaz olacak. Gösterişli bir mekanda tercih edileceği gibi sade minimal davetlerde de sıkça şarşımıza çıkacak.

6-) Vücut tipime uygun Tesettür Bindallı Modelini nasıl seçebilirim?

Bir kına elbisesinin üzerinizde nasıl görüneceğini belirleyen unsurlar arasında modelin kumaş seçimi, kalitesi işçiliği gibi vücut tipide önemlidir. Burada önemli olan vücut tipini tanımaktır. Basenleriniz geniş beliniz inceyse armut, basen bel ve göğüs çevreniz orantılıysa kum saati, üst bedeniniz ve göbeğiniz kalın bacaklarınız inceyse elma, vücudunuzda kıvrım yoksa dikdörtgen vücuda sahipsiniz demektir.
Armut vücut tipine sahip gelin adayları tesettür bindallı seçerken tarlatan kullanımına dikkat etmelidir. Böylece ince bel ortaya çıkacak ve geniş basen gizlenecektir. Kum saati vücut tipine sahip gelin adayı ise istediği her modeli tercih etme lüksüne sahiptir. Vücudunun mükemmel orantısı her giydiği kıyafeti yakıştıracak cinstendir. Elma vücut tipine sahip gelin adayları tarlatansız kaftan modelleri tercih etmelidir. Etek bölümünde yoğun tül olması bel oyuntusuna vurgu yaparak algıyı oraya çekecektir. Öte yandan dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarında önemli ölçüt bel çevresidir. Bel oyuntusunu ortaya çıkarmak için mutlaka kemer kullanmalıdır.

Bindalllı, geçmişten günümüze kına gecelerinde kullanılan geleneksel elbiseler arasında yer alır. Özel günlerde giyilmesi sebebiyle de özenle seçilmesi gereken kıyafetler arasında yer alır. Özel kumaşlar ile üretilen ve özgün işlemelere sahip olan bindallı modelleri, kullanıcıların beklenti ve tercihlerine yönelik olarak farklı şekillerde tasarlanabilir. Tesettür bindallı modelleri, tam boy ve tesettürlü kullanıcıların beklentilerine uygun olarak dizayn edilir. Bindallı kumaşına uygun olarak tasarlanan başörtü ile kullanılarak dikkat çekici bir görünüm yakalanabilir. Çeşitli renk ve motiflere sahip olan ve hayallerinizi süsleyen tesettür bindallı modellerine Yeşim Gelinlik ile sahip olabilirsiniz.

Tesettür Bindallı Modelleri

Kına gecelerinde kullanılan en özel kıyafetler arasında yer alan bindallı seçenekleri, kullanıcıların tercihlerine göre farklı renk ve desenler ile tasarlanır. Evlenecek kişilerin hayallerini süsleyen modern detaylar ile tasarlanmış geleneksel bindallı modelleri, çeşitli zevklere hitap eder. Evlenecek çiftlerin en özel organizasyonlarından biri olan kına geceleri için bindallı seçimi yaparken; vücut tipi, bindallı rengi ile ten renginin uyumunun oldukça önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bu sebeple pek çok kriter bir arada değerlendirilerek seçim yapılması, göz alıcı bir görüntüye kavuşulmasında etkili olur. Bindallı modellerinde, dökümlü ve klasik bir görüntü sağlayan kumaşlar tercih edilir. Kadife ya da ince ve dökümlü kumaşlarla tasarlanan modeller, hangi mevsimde kullanım sağlandığına göre farklı kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Kadife, bindallı modelleri arasında en çok tercih edilen kumaş cinsleri arasında yer alır. Rengin ağırlığını taşıyan yapısı ile kadife kumaş, kına gecesi olan kişilerin ilk sıradaki tercihleri arasında yer alır. Kadife tesettür bindallı modelleri, tesettürlü kullanıcıların hassasiyetine uygun olarak tasarlanan yapısı ile şık detayları ve farklı renkleri bir araya getirir. Kaftan modelleri, boydan uzanan yapısı ile göz dolduran bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kına gecesi boyunca tüm gözlerin üzerinizde olmasına olanak sağlar. Geleneksel bindallı modellerine uyarlanan modern çizgideki işleme ve motifler, benzersiz bir görümüm sunar.

Bindallı seçiminde tercih edilecek renk de oldukça önemlidir. Vücut tipine ve mevsime uygun bir kumaş ve renk seçimi, daha iyi bir görünüm kazanmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda mevsime uygun kumaş seçimi, bindallı içinde daha konforlu hareket edebilmenize yardımcı olur. Tesettür bindallı için renk seçenekleri, genellikle göz alıcı renkler arasından tercih edilir. Özel gününüzde özel bir görünüme sahip olmak için göz alıcı kumaş kalitesi ile capcanlı renk ve motifler bir araya getirilir. Birbirinden farklı renk ve modellere sahip tesettür bindallı seçeneklerine Yeşim Gelinlik ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tesettür Bindallı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genç kızların en özel günleri arasında yer alan kına gecelerinde giyilen bindallı modelleri, kişinin fiziksel özellikleri, zevk ve tercihleri göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Farklı kumaş dokularına, özgün motif ve renk seçeneklerine sahip tesettür bindallı modellerine Yeşim Gelinlik ile kolaylıkla ulaşılabilir. Kına gecelerinde kullanılmak üzere tercih edilecek tesettür bindallı modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Öncelikle bindallıyı giyecek kişinin zevk ve beğenileri doğrultusunda tercih yapması, kendisini daha iyi hissetmesine ve giydiği kıyafeti daha iyi taşımasına olanak sağlar. Daha sonra fiziksel özellikler göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Boy ve kilo, çeşitli kıyafetlerin farklı kişilerde farklı bir görünüm kazanmasında etkili olur. Kabarık tarlatanlı, düz kesimli ya da farklı boyun, omuz ve kol kesimlerine sahip modeller tercih edilebilir.

Bindallı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli olan bir diğer kriter ise renktir. Göz alıcı renklere sahip kumaşlar ile tasarlanan modeller, beğenilerinize sunulur. Kadife tesettür bindallı kırmızı, mavi, yeşil renkler, kullanıcıların en çok tercih ettikleri renkler arasında yer alır. Kadife rengin asil duruşu ile birleşen göz alıcı renkler, zarif bir görünüm kazanmanızda etkili olur. Renk seçimi, bindallı modeli ve kullanıcının ten rengine göre seçildiğinde, daha iyi bir görünüme yol açar. Açık ten rengine sahip kullanıcılar canlı renkler arasından seçim yaparken, koyu renk tenlerine sahip olan kullanıcılar soft renkleri tercih edebilirler. Bindallı modelleri, genellikle dış giyim şeklinde kaftan benzeri ürünler olarak tasarlanır. Bu sebeple bindallının iç elbisesinin kumaşı ve rengi de bütüncül bir görünüme sahip olunması noktasında büyük bir etkiye sahiptir. Bindallının iç elbisesi, bindallı kumaşına uygun olarak seçilir. Göz alıcı bir görünüme sahip olması için genellikle saten ve parlak kumaşlar tercih edilir. Tesettür bindallı modellerinde iç elbise ve başörtü seçenekleri de alternatif olarak bulunur.

Kına gecelerinde tercih edilen geleneksel bir kıyafet olan bindallı seçiminde mevsimsel koşullarda oldukça önemlidir. İnce ve nefes alan kumaşlar ile üretilen bindallı çeşitleri yaz aylarında tercih edilerek ferah bir görünüm yakalanmış olur. Kadife tesettür bindallı modelleri ise ağır ve asil duruşu ile çeşitli mevsimlerde kullanılmak üzere tercih edilebilir. Yeşim Gelinlik ile hayallerinizdeki bindallı modeline kavuşabilirsiniz.

Farklı Tasarımlara Sahip Tesettür Bindallı Modelleri

Tesettür bindallı modelleri, birbirinden farklı çeşitler sunması ile sizlere seçim kolaylığı sağlar. Özel günlerde şık ve göz alıcı bir görünüme sahip olmak için, bindallı seçimi özenle yapılmalıdır. Kına gecelerinde tek sefer kullanılacak olan bindallılar, geniş fiyat aralıklarına sahiptir. Bindallı tasarımı, üzerindeki motif detayları gibi birçok etken fiyat belirlemede rol oynar. Tek gece giyilecek birbirnden şık bindallı modellerini, kına geceniz için kiralamanız mümkündür. Tesettür bindallı kiralama imkanı sunan Yeşim Gelinlik, farklı tasarımlara sahip modellere en özel gününüzde sahip olmanızda etkili olur.

Kına geceniz için tercih ettiğiniz tesettür bindallı modelini, bindallının renk ve kumaş yapısına uygun bir başörtü modeli ile bütünleştirerek şıklığınızı tamamlamanız mümkündür. Tesettürbindallı modellerine uygun renk ve kumaş dokusunda başörtü modelleri ile birlikte sunulur. Tercih edilen bindallı modeline ve işleme detaylarına uygun olarak gösterişli ya da sade tasarıma sahip başörtü ile özgün bir görünüm yakalayarak dikkatleri üzerinize çekmeniz mümkündür.Tesettür bindallı modelleri, kullanıcıların beklentileri göz önünde bulundurularak farklı renk ve motiflerle bütünleştirilerek  tasarlanır. Gösterişli bir kıyafet seçimi yapmak isteyen kullanıcılar için, çeşitli ağır ve göz alıcı motiflere, işlemelere sahip bindallı modelleri bulunur. Bunun yanı sıra sade ve şık bir görünüme sahip olmak isteyen kullanıcılar için, daha sade işleme detaylarına sahip bindallı modelleri iyi bir alternatif oluşturur. Zarif işleme detayları kaliteli kumaşlar ve göz alıcı renklerle birleştiğinde şık bir görünüm kazanmanızda etkili olur. Farklı renklerin üzerine işlenen renkler ile uyumlu motifler, tamamlanmış bir görüntü ve şık bir duruş katar.

Tesettür bindallı modelleri ve fiyatları, kullanıcıların beklentilerine göre şekillenir. Farklı ve özgün tasarımlara sahip ürünler arasında fiyat farklılıkları bulunur. Yeşim gelinlik, kullanıcılar için sunduğu kiralama imkanı ile birbirinden şık ve özel ürünlere ölçülü fiyatlarla ulaşılmasını sağlar. Tesettür bindallı fiyatları, ulaşılabilir fiyatları ile kaliteli ve şık tasarımlara özel günlerinizde sahip olma olanağı sunar. Özel gecenizde kullanmak için benzersiz tasarıma sahip bindallı modellerine Yeşim Gelinlik ile ulaşabilir ve hayalinizdeki bindallı modelini kiralayabilirsiniz.
 

 

daha fazla

Gelinlik Randevusu Al

Hayallerini süsleyen gelinlik için randevu almayı unutma!
İlk defa gelinlik seçimi için randevu almak için formu doldurunuz

Kişisel Bilgileriniz Üçüncü Şahıslarla ve Çözüm Ortaklarıyla paylaşılmaz
KVKK- BAŞVURU FORMU

WhatsApp WhatsApp
X
×
{ "data":[{"event_name":"ViewContent","event_time":1683705893,"action_source":"website","event_id":"event.id.123","event_source_url":"https://www.yesimgelinlik.com/tesettur-bindalli","user_data":{"client_ip_address":"34.96.146.40","client_user_agent":""}}],"test_event_code":"TEST79575"}